Силовиків й громадян закликали берегти Національний художній музей

Працівники Національного художнього музею України, який  перебуває в епіцентрі протистоянь, звертаються до влади й громадян із закликом зберегти музей.

"Найстаріший київський музей - пам’ятка архітектури національного значення і єдина в світі за представницьким рівнем колекція українського образотворчого мистецтва – зараз під загрозою", - йдеться у зверненні, розміщеному на сторінці музею в  Facebook.

"В усіх війнах і революціях, які випали на долю музею за 115 років, будівля музею не зазнавала руйнацій від воюючих сторін. Згідно з Законами України і Міжнародними конвенціями ЮНЕСКО всі об’єкти культурної спадщини мусять бути захищеними. Беручи до уваги масштаб і серйозність небезпеки, яка загрожує Музею через ведення активних бойових дій практично на його території, закликаємо всі сторони громадянського протистояння:  пам’ятати про відповідальність за збереження державної культурної спадщини, визнати територію Музею нейтральною зоною,  не створювати загрозу пожежі на території Музею, утримуватись від умисних чи випадкових дій, що можуть призвести до ушкодження Музею та прилеглої до нього території, надавати колективного сприяння працівникам музею у виконанні їхньої гуманітарної місії", - зазначено в заяві.

http://www.day.kiev.ua/