Гурт «Поророка»

Pororoka (Поророка) — український інді гурт. Базується у Києві.
Стилі: фольк, фольк-рок, дарк-фольк, поп-рок.
Склад гурту

  • Світлана Сугак (вокал, джембе), 
  • Євген Коляда (гітара),
  • Ліза Жарікова (клавіші, бек-вокал),
  • Олена Гетьманська (бандура, бек-вокал)

Особливість музики гурту - поєднання різнопланових голосів, гранжевої електрогітари, бандури, клавіш та перкусії.

Назва гурту - означає гігантську хвилю, що утворюється двічі на рік на річці Амазонка. Води Атлантики під час приливу стикаються з річними під таким натиском, що новоутворена хвиля йде проти течії.

Гурт Pororoka був створений на початку 2017 року вокалісткою Світланою Сугак та гітаристом Євгеном Колядою після участі у конкурсі, присвяченому творчості Т.Шевченка "Ше.Пісня".

До того часу музиканти займалися експериментальним проектом Євгена Коляди "Я Тебе Не Знаю", який виборов премію "Червона Рута" в жанрі "Інша музика".

Написавши пісню на вірш Кобзаря Думка("Нащо мені чорні брови"), було вирішено розвивати цей напрям творчості окремим проектом.

За результатами конкурсу трек Поророки "Нащо" увійшов до пісенної збірки конкурсу "Ше.Пісня-2017".

В тому ж році гурт поповнився бандурою і академічним вокалом Олени Гетманської, а також клавішницею і співачкою Лізою Жаріковою, лауреаткою премії "Червона Рута".

У 2018 році Поророка випустила дебютний альбом у форматі live-session відео. До нього увійшло 7 композицій - "Океани", "Не Спи", "Коліє", "Нащо", "Чом би", "Неможливо", "Дерево".

Протягом року Поророка грає на різноманітних майданчиках, зокрема, Прибірськ-фест (Київщина), БарроккоФест (Вінниччина), НаметФест (Харківщина), фестиваль Козацький спас, Ше.Фест (Черкасщина), підтримує благодійні акції та фестивалі.

У 2019 році гурт взяв участь у конкурсі молодих виконавців рок-фестивалю "Тарас Бульба"(Дубно, Рівненська область) і зайняв перше місце.

В листопаді 2019 Поророка презентувала масштабну відеороботу на пісню "Нащо" спільно зі студентами Університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Режисер - Олександра Конопля, продюсерка - Мар'яна Федчук, операторська робота - Богдан Гайдаш. В основі сюжету історія про трагічне кохання, яке розгортається на тлі подій Великого терору 30-х років. Головна героїня - художниця Маргарита - уособлює в собі мистецьку школу Михайла Бойчука, яка існувала у 20-х-30-х роках.

У 2020 році Поророка випустила студійний запис дебютного альбому, доповнивши його треком "Журавель".
Пісня присвячена Народним Героям України луганчанам Олені Куліш та Володимиру Альохіну.

Лінки
1. "Презентація альбому "Ше.Пісня 2017" в Національному музеї Тараса Шевченка" - http://prostir.museum/ua/event/5836

2. Я Тебе Не Знаю "Червона Рута" - у Маріуполі назвали переможців -

3. Поророка - учасники зеленої сцени фестиваль БарРокКо - https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D1%80%D0%A0%D0%BE%D0%BA%D0%9A%D0%BE

4.Pororoka - Debut Album in Live Session - https://youtu.be/IbJE7qaah_w

5. Songs for Freedom: 2019 - https://www.44.ua/afisha/166136/songs-for-freedom-2019

6. Фестиваль Тарас Бульба: Гран-прі для Бабусі - https://rockschool.ua/blog/details/2019-07-29_festival_taras_bulba_gran-pri_dlya_babusi

7. Розстріляне відродження показали у музичному кліпі - https://gazeta.ua/articles/celebrities/_rozstrilyane-vidrodzhennya-pokazali-u-muzichnomu-klipi/941395

8. Поророка. Дебют - https://www.pororoka.com/audio