Акція – не для галочки

Довгоочікуване дитя – книга «Нашим Сонечкам» – народжувалася, як і належить дітям, важкувато. І як у всіх діточок, у неї є і мама – Дніпропетровська обласна організація ВТС КЛУ , і тато – Геннадій Євгенович Христян.

Практично кожен батько вважає своє маля самим-самим… Але, об'єктивно кажучи, книга «Нашим Сонечкам» дійсно і розумна, і красива, адже її творці – люди небайдужі й творчі. Над цією книгою працювали і дорослі (поети Л. Некрасовська, П. Кашаєв, О. Хейфець, О. Швець-Васіна, Т. Валова, Ю. Гашинов, С. Поливода), і діти (54 учні дитячої художньої школи при центрі позашкільної роботи навчально-виховного об'єднання № 28).

Сплав життєвого досвіду і творчого потенціалу письменників-членів ДОО ВТС КЛУ та емоційного натхнення дітей, керованих директором УВО № 28 Нілою Михайлівною Ломако та директором художньої школи Павлом Володимировичем Гамоліним – служитиме невичерпним джерелом радісного подиву для багатьох і багатьох юних читачів цієї книги.

Письменницька організація ДОО ВТС КЛУ – велика дружна сім'я, в якій на сьогодні 26 дітей, 15 онуків, 8 правнуків. Тому і назва книги зовсім не випадкова. Адже діти в будь-якому віці – це сонечка. Наші сонечка, бо чужих дітей не буває!

Книга, яка була задумана як невід'ємна частина благодійної акції «Письменники ДОО ВТС КЛУ – дітям Дніпропетровська та області», незабаром займе гідне місце на полицях дитячих бібліотек. Тому що ця акція – не для галочки, це прагнення наблизити творчість дніпропетровських письменників до дітей, до самих вдячних слухачів і читачів, і в першу чергу, до дітей-сиріт та дітей з обмеженими можливостями.

Перша презентація книги, яку провели Людмила Некрасовська та Світлана Поливода, пройшла в теплих, затишних стінах Дніпропетровського дитячого будинку-інтернату для дітей-інвалідів з наслідками ДЦП. Неоціненну допомогу в проведенні цієї творчої зустрічі надали директор будинку-інтернату Вікторія Євгенівна Бабанська та вихователі Анна Валеріївна Демченко і Людмила Андріївна Несвитайло. Дітлахи були не просто слухачами (Людмила та Світлана представили всіх авторів книги), а й активними учасниками зустрічі.

Оскільки презентація відбулася напередодні Нового Року, то посланці ДОО ВТС КЛУ прийшли не з порожніми руками. Окрім декількох екземплярів книги, піднесених в дар дитячому будинку-інтернату, кожній дитині було передано подаруночок. Яскраве світло від радісних очей дітей, їх щирі посмішки та безпосереднє сприйняття текстів, стали відповідними, найціннішими подарунками Людмилі та Світлані. Прощаючись, діти просили приходити до них ще. Гості пообіцяли.

У планах ДОО ВТС КЛУ – чергові презентації в бібліотеках, школах, будинках- інтернатах та підготовка до видання другої частини книги за допомогою доброго друга організації Геннадія Євгеновича Христяна.

Тож, обіцяній зустрічі з дітьми з будинку-інтернату – бути!

Світлана Поливода