Розпалення міжнаціональної ворожнечі на тлі культури є неприпустимим

Міністерство культури України поділяє занепокоєння громадськості, що 30 травня вийшла на акцію протесту проти виступу Володимира Співакова та його оркестру «Віртуози Москви» в Національній опері України.

Повідомляємо, що даний концерт, було скасовано ще до проведення мітингу, натомість театр здійснював продаж квитків на репертуарні вистави - «Алєко» і «Шопеніану».

Володимир Співаков є однією з осіб, що, разом з іншими російськими діячами культури, підписала лист підтримки щодо агресивної політики Президента РФ Володимира Путіна. Цей лист мав на меті легітимізувати анексію Криму Росією та виправдовував провокаційні дії на сході України.

«Національна опера України ще раз підтверджує свою принципову позицію щодо неможливості співпраці з підписантами згаданого звернення» – кажуть у керівництві Театру. «З цієї ж причини на сцені Національної опери України були скасовані виступи Московського державного театру «Русский балет» під керівництвом В. Гордєєва (05.03 та 02.06 2014 р.), Д. Мацуєва (27.03.2014 р.) та С. Захарової (24.04.2014 р.). Також, аби уникнути непорозумінь, адміністрація театру просить глядачів уважніше вивчати театральну афішу, з котрою можна ознайомитися як на офіційному сайті театру, так і у місцях продажу театральних квитків».

Мінкультури окремо наголошує на неприпустимості пропаганди ідей сепаратизму під час проведення культурних усіх заходів в Україні. Відповідно до статті 3 Закону України «Про гастрольні заходи в Україні», при проведенні гастрольних заходів не допускаються заклики до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу, цілісності держави, а також пропаганда війни, тероризму та екстремізму.

Мінкультури і надалі відслідковуватиме дотримання цього закону і в разі фіксації порушення звертатиметься до Генпрокуратури України.

Ознайомитися із офіційною позицією Національної Опери України можна за посиланням:

http://www.opera.com.ua/ua/novini/koncert-v-spivakova-i-virtuoziv-moskvi.html

Фото: Пікетування проти концерту Співакова у Нью - Йорку

https://www.facebook.com