Голову Спілки письменників Віктора Баранова провели в останню путь

4 серпня на Байковому кладовищі у Києві поховали голову спілки письменників Віктора Баранова. Він помер минулого четверга у столичній лікарні Феофанія від раку печінки. Йому було 63 роки.

"Вітя про хворобу дізнався півтора року тому. За цей час сильно схуд, постійно був блідим. Знав, що вилікуватися не зможе, але не здавався. Бувало казав: "Якось виберуся. Я і не таке переживав". Останні місяці дзвонити йому боявся. Телефонував його дружині і питав про здоров'я Віті", - розповів кореспонденту Gazeta.ua письменник Юрій Мушкетик.

"Всі свої останні твори друкував у журналі "Київ", редактором якого був Баранов. Коли приносив черговий рукопис, він першим брав його читати. За день-два дзвонив і казав:"Юріє Михайловичу, заходьте в гості. Хочу про ваш новий твір поговорити". Як приходив, Вітя годинами викладав свої враження від прочитаного", - додав він. 
Прощалися із покійним у столичному будинку письменників. Прийшло кілька сотень людей. Був міністр культури Євген Нищук, нардеп Володимир Яворівський, поет Іван Драч та Борис Олійник.

"Віктор був душею кожної компанії. Він був простим, але ні з ким не загравав. Коли щось йому не подобалося, то казав про це в очі. Багато письменників приносили йому свої твори і попросили за гроші відредагувати. Віктор на це казав: "Не треба мені твоїх грошей. Ти письменник? То вивчай мову і пиши сам", - розповів письменник-сатирик Євген Дудар.

Прощання тривало півтори години. Коли труну виносили із приміщення, люди кілька хвилин голосно аплодували.

http://gazeta.ua