Великий українець Роман Іваничук!

Він – видатний письменник, високоосвічена й шляхетна Людина, автор багатьох історичних романів, Герой України, Шевченківський лауреат. Таких обдарованих співвітчизників ми справедливо називаємо совістю нації. Роман Іваничук зараз – один із найпопулярніших вітчизняних літераторів, котрий має немало шанувальників на Придесенні. У нашій чернігівській бібліотеці імені М. Коцюбинського є всі твори славетного українського письменника, зокрема й нові його книжки.

Цього року у видавництві «Фоліо» побачив світ цікавий роман Іваничука «Журавлиний крик», присвячений подіям, що відбувалися у переломні часи української історії. Остаточна ліквідація гетьманства, знищення Запорізької Січі, відчайдушна спроба гайдамаків під проводом Івана Гонти та Максима Залізняка відродити втрачену нашу державність, утвердження Катерини II на престолі Московської імперії, жорстокий розгром повстання Пугачова… На цьому історичному тлі діє головний герой роману – непересічний філософ Павло Любимський.

Також 2014-го у літературній агенції «Піраміда» вийшов яскравий роман Іваничука «Мандрівки до Аберфайлю». Це – щоденник, але зовсім інший, ніж попередній, виданий кілька років тому. Він – менше заполітизований, у ньому домінують проникливі тепло та любов, а кожен запис – цікавий сплав публіцистичних і художніх розмислів автора про близьких йому людей та долю України. Органічно вплетені в канву щоденника історична повість про Святослава Володимировича «Погоня» та гротескний бал-маскарад. А всю цю дивовижну книжку об’єднує символічний образ копальні Аберфайлю – своєрідного підземелля безчасся, мандруючи яким, письменник намагається, попри все, віднайти й реконструювати у слові бодай дещицю вічної істини, що становила духовну сутність наших предків.

У цьому ж видавництві нещодавно побачила світ ошатна книжка Романа Іваничука «Присутність відсутніх». «… Кожна людина проходить через три виміри: народження, життя і смерть. Та є ще вимір четвертий – пам'ять. Заслуговує на неї лише той, хто взяв участь у борні за свободу, яка є найвищою метою кожного живущого на землі», – пише автор. Нова книжка вийшла з нагоди його 85-літнього ювілею, це – певний підсумок творчого життя визнаного Майстра. Письменник напрочуд цікаво розмірковує про давню історію й близьких людей; про свого геніального Вчителя – Івана Франка; про такий рідний, дорогий серцю край, що формував його як митця. Художнє слово стало для Романа Іваничука зброєю, якою він служить своєму народу.

          

Підготувала Світлана Брагінець, 
зав. відділом чернігівської бібліотеки ім. М. Коцюбинського