Франція

Як антиквари зробили Париж столицею Малюнка: участь українських художників та ідеї для менеджерів

У далекому 1991 році 9 паризьких антикварів, палких прихильників графіки, вирішили вдатися до кардинальних заходів для поліпшення продажів малюнків. Минуло якихось 30 років, і завдяки їхній  ініціативі Париж раз у рік перетворюється на Столицю Малюнка. Цьогоріч гості свята графіки могли помилуватися і на українські малюнки.

Історія Salon du Dessin

А починалося все це понад тридцять років тому… з банальної комерційної кризи.

Малюнки, на відміну від інших художніх шедеврів, є доволі делікатною справою. Вони переважно не вражають яскравістю, їх тяжко зберігати, і ціни на малюнки на мистецьких ринках зазвичай на понад 20%-50% нижчі, ніж ціна на картину того ж автора, написану олійними фарбами. Одначе, за скромністю і чіткістю ліній часто ховаються справжні шедеври.

Україна на Art Paris очима Зої Скоропаденко: Юлій Шаповал, Соня Делоне, Дарина Дмитренко

Ось вже 24 роки поспіль у столиці Франції щороку відбувається міжнародний ринок сучасного мистецтва Art Paris. Цьогоріч VIP-гостею Art Paris була сучасна українська художниця Зоя Скоропаденко. Вона відшукала на арт-ринку роботи аж трьох українців – відомих майстрів Юлія Шаповала та Соні Делоне, а також молодої художниці із Дніпра Дарини Дмитренко.

«Багато галерей зробили реверанс в бік України – виставили жовто-блакитні абстрактні роботи Ганса Хартунга», - розповідає Зоя Скоропаденко.

Цілком ймовірно, що наступного року українців на ринку буде більше – адже тема України в Європі зі зрозумілих причин зараз є надзвичайно популярною.

Кожного року в ринку Art Paris беруть участь галереї не тільки з усієї Франції, але й з усього світу, – всього понад 130 галерей.

«О кераміка!»: художниця Зоя Скоропаденко зорганізувала у Парижі виставку кераміки для допомоги Україні

З 22 до 27 березня у центрі Парижа проходить виставка сучасної та давньої мистецької історичної кераміки, зорганізована українкою Зоєю Скоропаденко у співпраці із художньою галереєю The Meloy Art та об'єднанням митців, колекціонерів та кураторів мистецтва «Мистецьке коло Зої».

Виставка «О кераміка!» об'єднала майстрів XVIII століття, таких як П'єр-Іннокентій Гімонно де ла Фортері, старих майстрів поселення Лігрон, що в долині Луара, майстрів XX століття, таких як Жан Маре (більш відомий як актор) і жінкою-керамісткою Мадо Жолен, із нашими сучасниками – канадським українцем Дейлом Дорошем з Валлоріса, французом Бернаром Вітуром із Сабль-сюр-Сарта та Зоєю Скоропаденко, українкою з Монако. Спеціальний гість виставки – сучасний художник Клем Чемберс, який представить свою серію картин «Фрактали».

Другий фестиваль цифрового мистецтва Novembre Numérique завершився в Києві

Цифровий Собор Паризької Богоматері та інші віртуальні світи показали у Києві на французько-українському фестивалі цифрового мистецтва Novembre Numérique

Фестиваль Novembre Numérique (Цифровий Листопад) — це серія фестивалів цифрового мистецтва, котрі Французький інститут проводить у всьому світі. В Україні цей фестиваль організовує Французький інститут в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

12-14 листопада 2021 року в Києві у Довженко-Центрі вдруге пройшов Novembre Numérique en Ukraine — французько-український фестиваль цифрового мистецтва та віртуальної реальності.

Об'єднати вміст