Гіоргі Сігуа

Гіоргі Сігуа (22 вересня 1981, Тбілісі) - громадський та політичний діяч, бізнесмен, засновник одного з найбільших масштабних фестивалів електронної музики в світі GEM-fest. Раніше - глава адміністрації туризму Грузії. Був представником політичної коаліції «Грузинська мечта» в США.

Закінчив Тбіліський державний університет за спеціальністю «Журналістика». Також отримав вищу освіту в галузі мікроекономіки та менеджменту. Вивчав менеджмент п'ятизіркових готелів та курортів

Вільно говорить на 9 мовах.

Освіта 

 • 2007 Luxury Hotels and Spa Management, Швейцария - Менеджмент п'ятизіркових готелів та курортів класу люкс
 • 2004 Тбилисский державний університет, спеціальність «журналістика»
 • 2002 Тбіліський державний університет, спеціальність «мікроекономіка та менеджмент»

Кар'єра

Гіоргі Сігуа завжди відрізнявся яскраво вираженою громадянською позицією по відношенню до життя та розвитку Грузії. Ще в студентські роки він був змушений кілька разів залишати країну на тривалий час через конфлікти з владою. Перебуваючи за кордоном, Гіоргі активно брав участь у житті Грузії.

 • 2015 - GEM-FEST (www.gemfestival.com)
 • 2014 - 2015 рр. - заступник голови Агентства захищених територій Грузії при Міністерстві охорони природи (www.gapa.ge)
 • 2013 - 2014 рр. - глава адміністрації туризму Грузії (www.gnta.ge)
 • 2012 р. - представник політичної коаліції «Грузинська мрія» в США
 • 2009 - 2010 рр. - заступник глави Торгової палати Грузії в Україні
 • 2008 - 2009 рр. - приватний бізнесмен у Барселоні, Іспанія
 • 2004 - 2006 рр. - приватний предприниматель в Брюсселе, Бельгія
 • 2003 - 2004 рр. - асистент головуючого фракції в раді Тбіліси, Грузія
 • 2002 - 2003 рр. - кореспондент Першого грузинського каналу, Тбілісі, Грузія
 • 1997 - 1998 рр. - кореспондент «Ранкової газети», Тбілісі, Грузія

Життя в США

В період президенства Саакашвілі був у протистоянні з діючою владою і протягом тривалого часу жив у  еміграції в США. В Америці влаштовував демонстрації та акції з метою звернути увагу світової спільноти на ситуацію в Грузії. Керував політичною коаліцією «Грузинська мрія». У цей момент рівень визнання Грузії як країни в Сполучених Штатах Америки був дуже низьким. 

Завдяки активній діяльності "Грузинської мрії" ситуація з визнанням країни на континені змінилася.

Після повернення з США Гіоргі продовжив займатися визнанням країни в світі і розвитком Грузії в контексті популярного туристичного напрямку.

Адміністрація туризму Грузії

В період перебування Гіорги Сигуа на посаді глави адміністрації туризму країни Грузія зайняла перше місце в Європі за ростом туризму. Поток туристів в цей період виріс на 23,9%, за повідомленням Всесвітньої туристичної організації.

В цей період на території всієї країни були відкриті туристичні центри, впроваджені інститути мобільних гідів, відкриті готелі зі світовим ім'ям.

Гіоргі Сігуа був звільнений з посади через конфлікт з духовенством і урядом країни. Причина конфлікту - підтримка перенесення фестивалю Казантип з окупованого Росією Криму на узбережжя Чорного моря в Грузії.

GEM-fest

Гіоргі Сигуа створив унікальний фестиваль електронної музики, який щороку проводиться в селі Анаклія і збирає десятки тисяч людей.

Хедлайнерами фестивалю стали такі зірки світового рівня, як Armin van Buuren, Martin Garrix, Steve Aoki, Solomun, Axwell ^ INGROSSO, W & W, Booka Shade, David August, Dubfire, Ellen Allien, Luciano, MANDY, Petre Inspirescu, Rhadoo, Sunnery James & Ryan Marciano, Tale of Us,, WhoMadeWho, Fedde Le Grand.

«Кращий у світі діджей за пультом на березі Чорного Моря в Анаклії - це визначна подія в музичному житті Грузії», - CNN.

Унікальність фестивалю полягає в тому, що він об'єднує людей різних національностей, віросповідань і поглядів. За всю історію існування фестивалю там не було зафіксовано жодного конфлікту. І це незважаючи на те, що в одному наметовому містечку проживали представники двох конфліктуючих націй - вірмени і азербайджанці.

«Як дружній жест, організатори фестивалю пропонують жителям Абхазії безкоштовний вхід на фестиваль, а іранці тут до ранку танцюють разом з вірменами і азербайджанцями. Організатори покладають на GEM-fest великі надії і планують скласти конкуренцію Ібіці, але особливість цього фестивалю полягає в тому, що він створює якесь вільний простір для розваг саме в тій частині світу, де такі події трапляються вкрай рідко », - Euronews.

У 2017 році GEM-fest встановив світовий рекорд. Це був найтриваліший фестиваль музики в світі. Фестиваль тривав 32 дні без перерви. Але через збіг обставин, погану погоду і тиск із боку чинної влади фестиваль став збитковим.

У зв'язку з цим Гіоргі Сігуа передав права на фестиваль іноземним інвесторам.

Мета - продовжити фестиваль, таким чином розвиваючи інфраструктуру не найбільш успішного регіону Самегрело в Грузії.

Сім'я і особисте життя: одружений, виховує 4 дітей: Марі, Отто, Ніколас Джордж, Олександр.

Дружина: Катерина Смачило