19 серпня о 20:00 відбулася онлайн-церемонія нагородження переможців Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова»-2021 у номінації «Романи».
Трансляцію можна переглянути онлайн на youtube-каналі «Коронації слова» - https://www.youtube.com/watch?v=dFi3xEIddws
Ось імена нових зірок, що засяють на вітчизняному літературному небосхилі:
1 місце – «Raptus melancholicus» Олексій Ганзенко (с.Владиславка, Київська обл.)
2 місце – «Яблука Єви» Христина Коціра (Київ)
3 місце – «Вік червоних мурах» Таня П'янкова (Івано-Франківськ)
6 червня 2019 року в Колонній залі Київської міської ради відбулася Церемонія нагородження переможців 19-го Міжнародного літературного конкурсу ,,Коронація слова’’.
Спочатку було слово. Фактично завдяки слову й утворилися перші на Землі цивілізації. Катастрофічною для існування, як античних культур так і сучасних країн є духовна криза. Не оминуло це лихо і Україну. Неймовірно високу ціну заплатили українці, за те що не відстояли Незалежність на початку 20-го століття. Загрозу совєтській системі несли в першу чергу свідомі, освічені, розумні українці. Тому у часи масових репресій особливо нещадно розправлялися із майстрами літературного слова.
З по’явою пісенних шедеврів Володимира Івасюка українці неначе прокинулися із надією на відродження України. Й імперія збудована на насильстві почала шататися, і у підсумку рухнула. Така вона - сила слова.
На цьогорічній ,,Коронації слова’’ про Володимира Івасюка згадували не одноразово. Адже, у цьому році нашому пісенному генію виповнилося б 70 років. Гучними оваціями вшанували Володимира Івасюка із почуттям вдячності за його легендарні пісні та національну свідомість.
Велика вдячність й співзасновникам конкурсу ,,Коронація слова’’ Тетяні та Юрію Логушам. Тут є чим пишатися. Адже, за словами Пауло Коельйо це конкурс рукописів, якому немає аналогів у світі. У 2009 році конкурс визнаний найпрестижнішим, соціально відповідальним проектом в країні.
Про українських письменників - переможців Коронації слова: відеоогляд від 12 липня 2016 року
Короновані словом
«…книжки на те пишуть, щоб їх читати,
а на те читаються, щоб роздумати прочитане»
Іван Франко
Коронація слова — міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей. Проект Тетяни та Юрія Логушів. Метою конкурсу є підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих романів книжками, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру, і як наслідок — наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру — якісними українськими фільмами й п'єсами. Конкурс заснований в 1999 році як спільний проект компанії «Крафт Фудз Україна» з телеканалом «1+1» як конкурс романів та кіносценаріїв. Нині генеральним інформаційним партнером конкурсу виступає телеканал «Інтер».
16 червня на урочистій церемонії оголошені імена переможців цьогорічної «Коронації слова».
У номінації «романи» першу премію здобула Тетяна Пахомова за рукопис «Я, ти і наш мальований і немальований Бог», друге місце зайняла Юлія Кубай, третє у Сергія Батурина. Найкращими сценаристами визнали Михайла Шворака (ІІ премія) та Миколу Терещенка (ІІІ премія). За драматургію відзначені Оксана Драчковська, Володимир Купянський та Олег Миколайчук (перша, друга і третя премії, відповідно).
За пісенну лірику перше місце віддали Оксані Самарі, друге – Дарині Гладун, третє – Ірині Шушняк-Федоришин.
Всеукраїнський відкритий літературний конкурс «Коронація слова» був заснований у далекому і кризовому 1999 році за підтримки бренду найпопулярнішого українського шоколаду «Корона». Головна мета конкурсу – сприяння розвитку новітньої української літератури та культури.
Романи, кіно, театр і ліричну поезію обрано не випадково, адже ці жанри є стратегічними для культури, що формують і визначають розвиненість і зрілість нації.
Метою конкурсу є відкриття широкої плеяди авторів, які створять нове літературне відродження, і як наслідок, наповнять український ринок повнокровною, захоплюючою, конкурентоспроможною літературою, фільмами і п’єсами, і ліричним співом.
Засновники Тетяна та Юрій Логуші запрошують надсилати рукописи на Міжнародний літературний конкурс «КОРОНАЦІЯ СЛОВА» у номінаціях:
«РОМАНИ», «КІНОСЦЕНАРІЇ», «П’ЄСИ», «ПІСЕННА ЛІРИКА», «ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ»
(у зв’язку із розширенням номінації «ТВОРИ ДЛЯ ДІТЕЙ» відбудуться зміни пов’язані із нагородженням).
Правила та Регламент конкурсу.
1. На конкурс «Коронація слова — 2016» (далі — Конкурс) приймаються написані українською мовою рукописи творів (далі — твори) на такі номінації:
На ювілейному 15 Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» було відзначено твір юної авторки Дарини Гладун. Церемонія нагородження відбулася 4 червня 2015 в Національній опері України імені Тараса Шевченка (Київ, вул. Володимирська вулиці, 50). Про конкурс і текст, що впав в око учасникам журі, говоримо з Дариною ГЛАДУН.
Дарино, розкажіть, будь ласка, про себе.
Народилась і виросла я у Хмельницькому. Уже сім років мешкаю в Києві. Тут я закінчила Український фізико-математичний ліцей при КНУ імені Т. Шевченка, вступила на «Літературну творчість» у той-таки КНУ. Цього року завершую навчання. Саме в Києві я почала писати твори, за які не соромно. Але якщо хтось запитує, звідки я, − кажу, що хмельничанка. І залишуся нею, де б мені не довелося жити.
Уп’ятнадцяте «Коронація слова», заснована Юрієм і Тетяною Логушами, урочисто оголосила зі сцени імена переможців.
Святкова програма тривала понад чотири години. Оплесками зустрічав зал знайомих літераторів і тих, хто впереше спробував свої сили в літературному конкурсі.
Портал «Жінка-УКРАЇНКА» вітає з цьогорічною перемогою Богдана Мельничука, Володимира Вакуленка, і всіх-всіх, хто цього вечора вийшов за нагородою на сцену.
Нижче подаємо списки переможців «Коронації слова-2015». Для збільшення — клікніть на фотографії.
Цими днями (з 28 травня по 3 червня) в найсучаснішому столичному кінотеатрі «Оскар» (ТРК «Гуллівер») проходить Перший кінотиждень «Воскресіння розстріляного відродження».
Про те, що темі «Воскресіння розстріляного відродження» буде присвячено весь рік, засновники Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» Тетяна та Юрій Логуші оголосили ще під час минулорічної церемонії нагородження лауреатів:
- В 30-х роках випали з літературного процесу понад 300 письменників, які були розстріляні або вбиті в інший спосіб, або чиї роботи були спотворені або вони мали мовчати чи поїхати та продовжувати роботу закордоном. Кількість письменників є приблизно такою ж, яку відкрила «Коронація слова». На сьогодні конкурсом відзначено 389 авторів.
Коронаційна презентація «Осінні скарби Коронації» у книгарні Довженко книги.кава.кіно відбулася. У цей золотий день осені тут збирали, обговорювали, оцінювали мистецькі коронаційні скарби.
Як завжди – відмінна організація, змістовні теми для обговорення, усміхнені, натхненні обличчя, книжкові новинки і ще багато-багато різноманітних творчих цікавинок.
Сьогодні, як ніколи, потрібно не забувати про нашу справді українську культуру. Аби ми слухали свої пісні, читали свої книжки, дивилися свої кінофільми.