Польські журналісти збирають кошти на допомогу постраждалим українським колегам

Польські журналісти збирають кошти на допомогу постраждалим українським колегам
Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich - SDP) оголосила відритий збір коштів для українських журналістів, що постраждали під час масовий акцій протесту на євромайданах в Україні. Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) с посиланням на повідомлення на сайті SDP.
 
«Підтримаємо українських журналістів, які стали мішенню для атак правоохоронців! Не залишмо наших колег наодинці. Покажімо, що здатні бути солідарні і не даємо згоди на насилля над журналістами у великій європейській країні!», - закликає об'єднання польських журналістів.
 
Асоціація польських журналістів повідомляє, що зібрані кошти буде витрачено на такі цілі:
-лікування побитих журналістів (у тому числі - витрати перебування в лікарні, вартість ліків та медичних засобів)
- витрати, пов'язані із судовими процесами журналістів (у тлму числі - гонорар юристів, судові витрати)
- витрати на ремонт пошкодженої журналістської апаратури та закупка нової техніки (камери, фотоапарати, мікрофони тощо)
- допомога журналістам, які в результаті виконання своїх професійних обов'язків на Євромайдані втратили роботу та засоби існування (в тому числі звільнені на дисциплінарних підставах).
 
Зібрані кошти Асоціація польських журналістів передасть своєму українському партнерові - Незалежній медіапрофспілці України (НМПУ).
 
Нагадаємо, постраждалий фотограф інтернет-видання «Свет и тени» Ігор Демченко, якому співробітник «Беркуту» кинув в обличчя світло-шумову гранату під час подій на вул.Грушевскього у Києві, наразі перебуває на лікуванні у Польщі.
 
Як повідомляла «Телекритика», працівники низки польських видань та телеканалів висловили обурення щодо нападів на журналістів в Україні у відкритому листі, опублікованому на сайті Press.pl. Польські журналісти пообіцяли, що жоден напад на колег з України не буде забутий.
 
Раніше Асоціація польських журналістів (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) висловила свій протест проти жорстокого побиття журналістки-розслідувача Тетяни Чорновол та закликала медіаспільноту до солідарності із журналістами, яких переслідують в Україні і які стали жертвами нападів «невідомих осіб».
 
Нагадаємо, польський журналіст Павєл Пєньонжик, був побитий співробітниками «Беркуту», коли фіксував події на Банковій 1 грудня. Кореспонденту польського телеканалу «Белсат», білорус Сергій Марчик, якого разом із колегою Юрієм Висоцьким «Беркут» побив у Черкасах під час розгону євромайдану, наклали 11 швів на голову.
 
За даними «Телекритики», у Києві та регіонах за весь час висвітлення подій на Євромайданах, з листопада 2013 року по 3 лютого 2014 року  постраждав 121 журналіст.

http://www.telekritika.ua