" І буде син, і буде мати, і будуть люде на землі..."

Під такою назвою відбувся літературно-мистецький захід у Народному домі с.Деревня на Львівщині, приурочений 200-річниці від дня народження Тараса Шевченка. Жителі села мали змогу перегорнути сторінки життя і творчості Т.Г.Шевченка, побачили інсценізацію дитинства поета, яку виконали учасники драматичного гуртка Народного дому Максим Майдан та Іванка Васета. 

Ведучі Юля Практика та Іван Джура розказали про нелегкий життєвий шлях Тараса Шевченка, а Марічка Практика та Зоряна Шум - про життя Шевченка-революціонера.
За чудове виконання творів Шевченка отримали гучні оплески Маркіян Доманьчук та Юля Крук. 

У виконанні жіночого вокального ансамблю "Берегиня" Народного дому с.Деревня прозвучало ряд пісень на слова Тараса Шевченка, які завжди були і є актуальними, особливо у сьогоднішній нелегкий час, коли Україна вже вкотре страждає від московської інтервенції.

Хвилиною мовчання вшанували у Деревні всіх Героїв, хто загинув на Майдані, у час протистояння проти свавілля влади Януковича. Прозвучала лемківська пісня для "Небесної сотні". 

А на завершення заходу усі учасники виконали "Молитву" 

В рамках літературно-мистецького заходу у Народному музею отця Маркіяна Шашкевича с.Деревня відбулося відкриття виставки вишивки, приуроченої 200річному Ювілею від дня народження Тараса Шевченка, яку представили місцеві вишивальниці Ольга Мандрик, Мирослава Мандрик, Наталія Бех, Ольга Колачина.
Відрадно,що учасниками цікавого заходу стали дирекція та учні місцевої школи та інші активні жителі села.

Галина Фесюк