Материнська молитва за героїв Майдану – від 26 українок

Відгук на книгу "Материнська молитва"

Вийшла з друку поетична збірка «Материнська молитва», що зібрала в собі поезії 26 українок, серед яких є відомі поетеси і прості жінки, об’єднані болем за долю України і її захисників, полеглих і поранених не на війні, а в протистоянні з своєю-чужою владою.

Матері, сестри, дружини, доньки, наречені піднесли свою молитву до Небес, щоб «продажна влада геть пішла із нашої країни і більш ніколи не вбивала підло молодих дітей».

Автор ідеї видання поетеса, мати і дружина Тетяна Череп-Пероганич. Вона не стороння спостерігачка подій на Майдані, і серце її боліло не тільки за чужих:

А син на Майдані.
Повернеться, ні
Додому сьогодні? –
Тривожно мені
За рідну дитину,
За рідну Вкраїну.

Материнські молитви українських поетес благали в Господа збереження життя і здоров’я борцям за щасливу долю України. Водночас і засуджували тих, хто безбожно торгує тією долею, ганьбить рідну неньку і матір-Україну:

А ті, які себе у груди б’ють,
Піарно присягаються в любові.
Для неї ті найбільше роблять зло,
Найбільше випивають її крові. (Галинка Верховинка)

Материнське серце найбільш чуттєве і пророче, тужливе і щасливе, на сьогодні і на завтра:

В душі дівча надію має,
Що буде в Україні лад.
І що неправду подолає
Народний дух, не автомат.

Так завершує одну свою молитву Тетяна Череп-Пероганич. Таку надію вклали в свої молитви всі 26 жінок. А зібрати їх разом і в поетичну збірку об’єднати допоміг автору ідеї Тетяні Череп-Пероганич її вірний друг, натхненник і чоловік Юрій Пероганич.

Григорій Войток,
журналіст, письменник

http://zemlyaivolya.net