У храмі книг

У чернігівській школі № 34 відсвяткували 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. Провели чудову поетичну вітальню за участю поета і журналіста Сергія Дзюби, педагогів Світлани Ігнатенко, Людмили Дудки, Петра Озимая (Петро Степанович, класний керівник 7-В класу, вчитель світової літератури, прекрасно співає й грає на гітарі, пише цікаві поезії). Учні шостих і сьомих класів із задоволенням декламували улюблені вірші та обговорювали книжкові новинки. Все це було настільки невимушено, доброзичливо й зворушливо! А організувала таке чарівне дійство завідувач бібліотеки школи № 34 Наталія Білюк. 

Наталію Миколаївну тут люблять і поважають. Поспілкувався з учнями і був приємно вражений їхньою одностайністю. Школярі залюбки приходять до бібліотеки – їм і цікаві книжки порадять почитати, і завжди поговорять з усіма юними відвідувачами від душі. Бо ця шкільна бібліотека – справді храм книг. У ній – надзвичайно затишно й приємно. 

Наталія Білюк – молода й інтелігентна, високоосвічена, вродлива, усміхнена жінка, охоче розповідає, що їхня школа недавно відсвяткувала своє 20-ліття. Звісно, для школи – то ще не вік. Однак за цей час зроблено немало. Взагалі, учні й учителі свого часу перейшли сюди зі школи № 14, яка була переповненою. 

Наталія Миколаївна працює в 34-й школі всі двадцять років, а бібліотекою завідує сім. З 1994-го збереглося фото, якою була тоді шкільна бібліотечна зала. З нинішньою не порівняти! З 1 вересня 2006 року, очоливши бібліотеку, Наталія Білюк заходилася змінювати її на краще, опікуватися ремонтом та ошатним інтер’єром. Багато зробив для бібліотеки й директор школи Олександр Борисович Носач. Врешті-решт змінили все: й читальну залу, й абонемент. Стало просторо, світло та комфортно. Тож усі цікаві заходи відтепер зазвичай проводяться в бібліотеці – про це просять і вчителі, й учні. 

Завідувач бібліотеки постійно щось вигадує, організовує свята, різні творчі зустрічі з письменниками, виставки, обговорення прочитаних книжок, конкурси, вікторини. І робить усе не для «галочки». Це їй подобається, тому виходить невимушено, весело й цікаво! 

Отож не дивно, що Наталія Білюк уже багато років поспіль упевнено перемагає на бібліотечних конкурсах. От і нещодавно бібліотека школи № 34 здобула почесне перше місце на міському етапі всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека». А вихованці Наталії Миколаївни – шестикласниця Настя Черевко та семикласник Максим Зайцев – днями посіли треті місця на чернігівському міському конкурсі «Найкращий читач», продемонструвавши неабияку ерудицію. 

Не секрет, що зарплата бібліотекаря – невелика, однак Наталія Білюк не мислить свого життя без книжок та юних читачів. Єдине, хотілося б, аби бібліотека поповнювалася підручниками й книжками не лише за шкільною програмою (так, в основному, нині й відбувається), а мала найкращі твори сучасної української літератури, наприклад, книжки лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитра Іванова, Леоніда Горлача, Віри Вовк, Михайла Слабошпицького, Галини Пагутяк, Мирослава Дочинця, Василя Слапчука, Оксани Пахльовської, Василя Голобородька… 

Секрет успіху Наталії Миколаївни простий – треба просто любити свою роботу й виконувати її на совість: щодня, щотижня, щомісяця, щороку. А непрестижних професій, на думку моєї чарівної співрозмовниці, взагалі не буває. Адже все залежить від самої людини, її професіоналізму, чуйності та порядності. 

Сергій Квітницький

http://www.hvilya.com