Новини з Вірджінії

20140516_180823Католицька церква "Сент Джон ов Арк", що в історичному місті Йортавні, організувала міжнародний карнавал (звичайно – США країна інтернаціональна, багаторелігійна, толерантна і дружня). Минулі роки вони мали лише "міжнародну" вечерю, де бажаючі прихожани приносили свої "домашні" страви (я також самотужки брала участь в цій справі минулого року, бо немала компанії). А ось цього року - зовсім інша випала нагода, і краща. Перш за все, завдячуючи моїй подрузі - Людмилі Гавриленко, яка нещодавно познайомила мене ще з іншими земляками,яких на жаль,я не знала раніше. Вони прибули в тутешні Йорктавнські та Вілліамсбурзькі місця кілька літ тому із Тернополя. А в них 16-літня донечка Діана - справжня співачка-артистка. Юна Діана і в Україні була неодноразовою призеркою та переможницею пісенних конкурсів. Повірте - велика це радість, і не лише мені! Отже, тепер ми гідно можемо знайомити жителів США з нашою чудовою і талановитою україночкою, а з її допомогою - з Україною, що і робимо при кожній нагоді.

Добавлю: Це вже вдруге, за останні два місяці, Діана Митулинська співає українські пісні тут, на Атлантичному надокеонському побережжі в штаті Вірджінія. У квітні, на дитячому фестивалі в місті Норфолк, вона також виступала, співала не лише сама, але і разом зі своєю матусею, Оксаною, а ми з гордістю аплодували їм, підспівували та пританцьовували ( хоч сльози бриніли на очах,бо бачимо не лише по телевізору що роблять варвари на нашій Україні). Тут, в США, ми також вирішили робити кожен все, що може, на корись Батьківщини,щоб не лише подумки бути разом із земляками. Тому, перш за все - стараємося привертати увагу навколишніх жителів штату Вірджінія на Україну, на її людей, на наші мовні і культурні надбання. Коло будинків де живемо - майорять жовто-блакитні прапори,цвітуть квіти жовті,сині,оранжеві і голубі, прикріплені стрічки такого ж кольору до поштових скриньок. Вже стало традиційним - на всілякі імпрези одягаємось тільки в українські вишиванки та розповідаємо про себе, про свій рідний край, про наші мирні покликання і любов до всіх людей, до своєї Батьківщини, яка у великій біді тепер.

Хоча вже кожен житель Америки знає, що на Українську землю напав російський агресор Путін. Про ЄвроМайдан у Києві, де послані агресором снайпери вбивали смертельними пострілами мирних українців...

Мені особисто, нещодавно одна маленька дівчинка подарувала жовтоблакитний браслетик на руку, який вона сама сплела. Цій дівчинці лише 10 рочків,та вона знає про події в Україні від батьків-американців та з телебачення, й сказала мені, що любить Україну і підтримує цей мужній народ, який бореться зі злом, бо хоче бути вільним. Вона бажає, аби і українські діти були щасливими, так само, як і вона тут, в Америці. Отже - з Україною Бог, Правда, і всі чесні люди планети Земля, які моляться за перемогу добра на нашій Батьківщині разом з українцями.

Завтра знову піду на цю імпрезу, вона має продовжуватися ще цілий день. Цікаво буде теж почути відгуки про "українців", які безперечно - найкраще заявили про себе своїм виступом тут на сцені, вишитим " фенсі" одягом і, звичайно ж - смачними українськими стравами!

А ще спробую організувати невеличку виставку українських мистецьких виробів.

Оксана Маковець, США

photo