Ліліана Косоновська: "Вершини Карпат скорила, і вершини життя скорю"

У книгарні "Книжковий дворик" (директор Люба Хомчак) відбулася літературна зустріч з членом НСПУ, УАПЗР, чудовою поеткою Ліліаною Косановською. 

Літературний вечір відкрила голова Української асоціації письменників Елла Красноступ. Вона ознайомила присутніх з регаліями письменниці та запропонувала поринути у світ її ліричної натури.

Як на диво, й погода у Львові була теплою, без дощу, наче відчувала, що письменниця на творчому вечорі буде читати твори про літо в Криму, морський прибій та спекотне кохання. Вона також прочитала багато ліричних поезій про повернення до Львова, та розповіла про свої видані збірочки, яких у неї наразі шість: "Відзеркалення", "Незабутній вальс", "Незвідані горизонти", "В долонях сонця", "Яблука у косах", "Кам'яне міжлуння".Цікаво, що свій перший вірш ""Весна, весна, весняночка" поетеса написала у 10 років.

Щоб говорити про творчість Ліліани Косоновської, потрібно послухати або, принаймні, прочитати її поезію. Її вірші - це музика серця, це дорога життя, це світлий погляд на навколишній світ, це - незабутній вальс серед замріяної, розважливої, але тихомовної публіки, яка мовчки подивляється багатому внутрішньому світу авторки. 

Особливо вражає поезія у книзі "Незабутній вальс". У ній йдеться про особисте, психологічно пережите, сповнене мудрістю життя Ліліани Косоновської. Лікар за професією, але дуже талановита, світла і зріла поетеса.

"Сьогодні дружка, завтра - молода,
Так недочасно нагодилось літо,
І спів дівочий променем спада,
І живить душу болем-самоцвітом." - автобіографічно? та ба - монографічно. Кожен може себе впізнати. 

Як вона сама пише "Вершини Карпат скорила і вершини життя скорю". 
Та що там перказувати вірші, варто прийти в книгарню і прдбати книги Ліліани Косоновської, тоді й поринете у світ закоханої лірики.

Галина Фесюк