Творчий вечір поета Віктора Невського

На початку червня в територіальному центрі ветеранів Бабушкінського району м. Дніпропетровська відбувся творчий вечір поета, члена Конгресу літераторів України (КЛУ), лауреата міжнародних літературних премій Віктора Яковича Ковриженко (Невського) з нагоди його 83-річчя.

За плечима поета багаторічний шлях випробувань долі: він – дитина блокадного Ленінграду, вихованець декількох дитячих будинків для сиротинців, офіцер-підводник Північного флоту, головний конструктор проектного інституту.

А триматися на бурхливих хвилях життя його навчила Ії Величність Поезія. Спочатку – класична (Віктор Невський – ерудований популяризатор поетичної класики), а згодом – власна творчість, неспинна і молода.

На творчій зустрічі з ветеранами, колегами і друзями В. Невський прочитав уривки з нової поеми «Дитяча любов», в якій розповідає про суворе воєнне дитинство, чисту любов хлопчика до однокласниці, перші почуття і перше розставання…

Майстерність і начитаність, критичність і творчу невгамовність поета відзначили в своїх виступах – Голова Дніпропетровської обласної спілки КЛУ Людмила Некрасовська, шеф-редактор міжнародного літературного альманаху «Форум» Олександр Кутняк,  поетеси Світлана Поливода та Ольга Соколова.

Віктор Невський – співавтор багатьох пісень відомих композиторів Придніпров’я, неодноразово нагороджений за поетичні тексти на регіональних  конкурсах вокальної музики. Присутня на вечорі Голова Дніпропетровської обласної Асоціації композиторів Лілія Бігеєва вручила імениннику грамоту «За вагомий творчий внесок у концертну програму «Наша Шевченкіана», підписану Головою Правління обласної організації Національної Всеукраїнської Музичної Спілки (НВМС) Юрієм Новіковим і Почесну грамоту «Співдружність муз» за багаторічну творчу співпрацю з Асоціацією композиторів та написання натхненних різноманітних поетичних текстів для вокальних творів.   В. Невський отримав від композитора, члена Асоціації композиторів НВМС Валентини Фалькової безцінний подарунок – її «Фантазію для фортепіано з саксофоном» за мотивами його поеми «Полярне сяйво». Партію саксофону виконала майбутня зірочка України Анастасія Федоренко, учениці В.Фалькової.

Ведуча вечора, культорг територіального центру ветеранів, поетеса і композитор Олена Швець-Васіна виконала власний твір «Пісня Ассоль», присвячений колишньому морському офіцерові Віктору Невському.  А пісні О. Швець-Васіної «Морська елегія» на вірші іменинника у виконанні ансамблю ветеранів «Горобинка» підспівували всі присутні в святковому залі терцентру.

Скінчився празник, але творчість нескінченна. І, як доказ цього, – поетична наснага поета Віктора Невського.

 

Світлана Поливода,
член ДОО ВТС КЛУ