Росія заявляє, що Сенцову "автоматично" надали громадянство РФ

Росія заявила, що відмовляє в наданні консульських послуг кримському режисерові Олегу Сенцову у зв'язку з тим, що йому надано громадянство Росії. 

Про це на брифінгу в четвер повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська, передають "Українські Новини"

"Згідно з відповіддю, отриманому мною від омбудсмена Росії, консульські послуги від української сторони режисерові Сенцову не було надано. Свою відповідь російська сторона аргументувала тим, що Сенцову автоматично, не добровільно, автоматично було надано громадянство Росії", - підкреслила вона. 

За словами Лутковської, згідно з російським законодавством прийняття російського громадянства жителями не визнаної республіки Крим відбувається автоматично в тому випадку, якщо громадянин не напише заяву про своє небажання отримати громадянство Росії. 

Омбудсмен зазначила, що у разі відмови від отримання громадянства житель зобов'язаний був особисто подати заявку в один з 4 виділених для цього пунктів у Криму. 

"Якщо людина перебував у слідчому ізоляторі, як це було з Сенцовим, він фізично не міг це зробити", - сказала Лутковська. 

Омбудсмен підкреслила, що російська сторона розглядає Сенцова як свого громадянина і тому відмовляє в наданні йому консульських послуг з боку України. 

Лутковська також додала, що знову звернулася до омбудсмена Росії Ели Памфілової з проханням про зустріч з Сенцовим і ще трьома затриманими російською стороною громадянами України, а також з проханням гарантувати дотримання їх прав і свобод. 

Як повідомлялося, Сенцов заявляв протест проти того, що Росія намагається позбавити його українського громадянства. 

"Я хочу заявити протест проти спроб позбавлення мене громадянства України, оскільки я був і залишаюся громадянином України. Я не кріпак, мене не можна кидати разом із землею в громадянство. Ніяких заяв я не писав з приводу отримання російського громадянства і відмови від українського" , - сказав режисер. 

Як відомо, Сенцов був затриманий співробітниками ФСБ Росії 11 травня в Криму. 

За версією ФСБ, режисер входив до складу диверсійно-терористичної групи "Правого сектора", яка нібито планувала теракти в Криму, зокрема в Сімферополі, Ялті і Севастополі. 

Сенцову загрожує до 20 років позбавлення волі. Адвокат режисера раніше повідомив, що в кримському СІЗО його підопічного катували. 

Лефортовський суд продовжив термін перебування Сенцова під вартою до 11 жовтня.

http://www.pravda.com.ua