Надія Кучер: «Україна, українське село ще чекає на своє відродження, все ще попереду!»

Із часів незалежності українська провінція стрімко зникає. Чисельність сільського населення різко скорочується. Молодь намагається якнайшвидше вибратися з населених пунктів неміського типу. Залишаючи батьківську домівку, їде шукати заробітку та кращої долі у місто або за кордон. Причина зникнення сіл та зменшення кількості населення в них – демографічна криза, старіння нації. Кмітливі люди переїжджають у міста, вважаючи село безперспективним (через відсутність роботи, закриття лікарень, шкіл, закладів культури). Тож ситуація вкрай невтішна: за статистикою, щороку з мапи зникає кілька десятків сіл. Поряд із невтішною «сільською проблемою» в Україні все ж діє низка місцевих та загальнодержавних програм щодо підтримки й відродження села.

Однак і це не рятує українську провінцію від зникнення. Тому впроваджую у життя проект «Зеленому туризму – зелене світло», націлений на популяризацію сільського туризму та висвітлення проблеми глухих вимираючих сіл.

Також популяризую народну сільську косметику, досліджую, збираю рецепти. Народна косметика не поступається у своїй ефективності сучасній. З давніх-давен українки в усі пори року турбувалися про свою красу, користувалися для цього лише тим, що дарує природа. Наші прабабусі знали секрети краси, запозичені у природи, передавали їх з покоління в покоління, тримали в таємниці, щоб не вивідали конкурентки.