У Вікіпедії розпочався Тиждень кобзарів, лірників і бандуристів

Сьогодні в українській Вікіпедії розпочався Тиждень кобзарів, лірників і бандуристів, який має на меті розширення та поглиблення, а також уточнення статей цієї тематики у вільній енциклопедії.

У передмові до видання Українські кобзарі, бандуристи, лірники. Енциклопедичний довідник. Львів: Галицька видавнича спілка, 2011. — 315 с.  його автори Богдан Жеплинський та Дарія Ковальчук зазначають:

Мистецтво кобзарів, бандуристів лірників, яке своїми зачатками сягає періоду Київської Русі, мало в усі часи велике значення для України і завжди було в пошані серед народу. Народні співці – кобзарі, бандуристи й лірники завжди були поруч з борцями за свободу, рівність та незалежність і часто гинули в цій боротьбі. Як правило вони вели скромне життя, не претендували на своє возвеличення і тому часто їх імена залишалися маловідомими, незважаючи на те, що більшість з них були не тільки великими митцями-музикантами, але і цікавими особистостями.

Богдан Жеплинський та Дарія Ковальчук надали дозвіл на використання цього енциклопедичного видання на умовах вільної ліцензії CC BY-SA. Вони також надали його електронну версію:

Хоча кобзарський тиждень триватиме до 31 жовтня, писати до Вікіпедії статті цієї тематики, як і будь-якої іншої, можна у будь-який час.  

Детальніше про тиждень тут: https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Проект:Тематичний_тиждень/Тиждень_кобзарів,_лірників,_бандуристів.

До Вікіпедії може писати кожен. Спільними зусиллями можемо додати до неї понад 2000 статей. Приєднуйтеся.

Як створити нову статтю — описано тут