Художник Микола Стратілат привіз землякам виставку картин

19 грудня, як раз в день святого Миколая народний художник України Микола Стратілат зробив подарунок для своїх земляків із міста Носівки Чернігівської області – виставку із 140 картин, які писав в різні періоди життя. 

Микола  Іванович Стратілат народився 6 червня 1942 у селі Макіївка Носівського району. Народний художник України. Закінчив Український поліграфічний інститут імені Івана Федорова (1972). Значне місце у творчому доробку Стратілата  займають ілюстрації до книг видатних українських письменників: Тараса Шевченка, Лесі Українки, Максима Рильського, Василя Симоненка, Бориса Олійника. Чільне місце у творчості відводить шевченківській темі взагалі та шевченківським місцям. Основні напрями роботи: станкова гравюра, книжкова ілюстрація, екслібрис. 

Розмістилася виставка у фойє Носівського районного будинку культури, де місцеві аматори сцени присвятили цій події а також і самому майстру цікаву концертну програму.

Оплесками зустрічали носівчани вихід на сцену Миколи Стратілата, який приїхав на відкриття виставки з дружиною та сином, представників Носівського відділення Чернігівського земляцтва Петра Медвідя, Вячеслава Михайлишина, Юрія Пероганича, Володимира Проценка, Олексія Триголови, Віктора Черненка, Григорія Шкребеля.

Прийшов привітати художника особисто голова районної державної адміністрації Анатолій Красносільський та його заступник Віктор Броварець.

Пісні, цікаві монологи видатних земляків і самого винуватця свята – все це надовго залишиться в серцях учасників і глядачів чудового заходу.

Виставка відомого українського митця, народного художника України, це безперечно подія для міста і його мешканців.

Того ж дня для земляків — членів ветеранського клубу «Берегиня» відбулася презентація нової книги Петра Медвідя «Дорога до храму».

Більше фото: https://www.facebook.com