Презентація книги «Паралельні світи»

У суботу, 20 грудня, у Центральній міській бібліотеці пройшла презентація книги «Паралельні світи». До збірки увійшли твори переможців та фіналістів Всеукраїнського конкурсу творчої молоді «Літературна надія Дніпра-2013». Організаторами конкурсу виступили Центральна міська бібліотека та Інформаційна агенція «Міський сайт gorod.dp.ua» за підтримки управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

«Літературна надія Дніпра» проводиться раз на два роки. У минулому грудні ми підвели підсумки конкурсу. А в цьому році, завдяки підтримці міської влади, нам вдалося видати збірку, – розповідає заступник директора ЦМБ, координатор проекту Наталія Шелест.

Усі автори, ілюстратори та члени журі отримали примірники книги. Решта збірок буде передана бібліотекам міста. Наприкінці заходу організатори оголосили, що в наступному році відбудеться конкурс «Літературна надія Дніпра -2015». На його учасників очікують приємні сюрпризи.

Звичайно ж більше за всіх раділи автори, чиї роботи увійшли до збірки.

Я йшла сюди, як на новорічне свято. Настрій такий був хороший. І ця збірка  для мене, як подарунок від діда Мороза. Вона сповнена цікавими текстами і гарно проілюстрована. Я дуже вдячна всім людям, завдяки яким вона з’явилася – говорить фіналістка «Літературної надії Дніпра-2013» у номінації «Твори для дітей» Марина Умнова.

Збірка «Паралельні світи» прикрашена яскравими ілюстраціями, які створили студенти Дніпропетровського театрально-художнього коледжу.

Це вже не перша наша співпраця з Центральною міською бібліотекою. У 2012 році наші студенти робили ілюстрації до книги фіналістів конкурсу «Літературна надія Дніпра-2011». Також наш коледж приймає участь у проекті Центральної міської бібліотеки «Поети плюс художники». Сподіваюсь і надалі ми збережемо і розширимо нашу співпрацю, – розповідає викладач театрально-художнього коледжу Діана Самарська.

Усього до книги увійшли твори 26 прозаїків і поетів з різних куточків України. Збірка складається з трьох частин: поезія, проза, та твори для дітей (за номінаціями конкурсу). Були присутні на презентації і члени журі конкурсу.

Цей конкурс насправді об’єднав нашу країну. У збірці є автори, як з Луганської так із Івано-Франківської областей. Крім того, він об’єднав письменників і художників. Дуже хочу, щоб література і мистецтво і надалі були об’єднуючими факторами, – говорить упорядниця книги, голова журі конкурсу Наталія Дев’ятко.

Тож заходьте до бібліотек Дніпропетровська і пориньте у «Паралельні світи» сучасної української літератури!

Тимофій Федорець