Новини з Вірджинії

IMG_1538

Пане,пане господарю
пусти нас до хати.
Хочем тобі господарю
заколядувати...

На світлині, яку бачите, українки з надокеанської Вірджінії: Людмила Гавриленко,Оксана і Діана Митулинські та Оксана Маковець.

Це активістки, які самотужки організувались в співочому гуртку, щоб нести українську пісню до американських слухачів. Ця ідея виникла ще весною, коли зовсім юна, але вже відома професійна артистка – Діана Митулинська, виступила на фестивалі в місті Гемптон. Співачка неодноразово перемагала в пісенних конкурсах в Україні, а тепер проживає зі своїми,не менш обдарованими батьками у Вільямсбургу, де вони співають в церковному хорі при Візантійській церкві Святого Вознесіння. Тут ми й зустрілися, познайомились та домовились проводити репетиції співу.

Завважу, що в нашій околиці немає української церкви чи Народного Дому, тому й вирішили ми, хоч в не надто чисельній тутешній українській спільноті організувати українське культурне життя. А щоб долучитися до загальної ідеї " РОБИТИ ДОБРО ДЛЯ УКРАїНИ", знаходимо можливість співати українські церковні пісні також в іншик американських церквах, щоб дякувати американцям за те, що вони моляться за Україну.  Таким чином вже двічі ми виступили в католицькій церкві Сент Джон ов Арк, що в історичному Йорк Тавні. Парафіяни й служителі церкви зустріли нас більш ніж привітно, адже український "Щедрик", композитора Леонтовича, безкомпромісно доходить до слухацьких сердець і не потребує перекладу, як і інші прекрасні, мелодійні українські пісні. Тепер чекаємо черговї візити з нашою місієї до церкви в місті Ґлостер. А на 5-те січня нас запросили виконати дві українські колядки в  Сентара Госпіталі, в Гемптоні,  для пацієнтів, які приймають хімотерапію, куди ми неодмінно прибудемо.

Нехай же магія наших Різдвяних Свят й неперевершених колядок й щедрівок зцілює всіх, і несе мир на Україну й по всій планеті Земля!

Автор допису - Оксана Маковець