Хай читають «Форум» в усьому світі!

Результати конкурсу «Читацький вердикт» міжнародного літературного альманаху «Форум» за 2014 рік

В гостинній мальовничий залі відділу мистецтв Дніпропетровської Центральної міської бібліотеки (ЦМБ) не вщухають звуки аплодисментів під час численних різноманітних літературно-музичних, мистецьких заходів. Цими вечорами опікуються завідуюча відділом мистецтв ЦМБ Наталія Звягіна та провідний бібліотекар Тетяна Артеменко

 Ось і 25 січня 2015 р. в цьому ж затишному залі відбувся захід Дніпропетровської обласної організації Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» (ДОО ВТС КЛУ) – по підведенню підсумків конкурсу «Читацький вердикт» на п’ять кращих авторів міжнародного літературного альманаху «Форум» №9 і №10 за 2014 рік.

Захід відкрив шеф-редактор альманаху «Форум», член ДОО ВТС КЛУ і Національної спілки письменників України (НСПУ) Олександр Кутняк, який привітав присутніх і оголосив т.зв. вердикт організаторів конкурсу – членів редколегії альманаху «Форум» – як авторам не брати участь у цьому конкурсі, тобто упорядники «Читацького вердикту» беруть участь тільки як читачі. О. Кутняк подякував багатьом авторам і читачам, які називали прізвища членів редколегії в своїх пропозиціях щодо «Читацького вердикту» .

Ведуча вечора Олена Швець-Васіна нагадала умови конкурсу і запросила присутніх написати в анкетах 5 кращих, на їх думку, авторів будь-якого розділу 9 і 10-го випусків альманаху «Форум». Вона прочитала привітання і обґрунтування свого вибору автора «Форуму-10» Ольги Приходько (Тюмень) та читачки і палкої поклонниці альманаху «Форум» Віри Бондар із Дніпропетровська. Ось уривки з їх послань:

«Передаю всій доблесній і талановитій редколегії альманаху «Форум» сердечну вдячність за працю, за внесок у розвиток поезії і прози, за те, що не відкидаєте нас, росіян, в сьогоднішній страшній дійсності. І всупереч усьому наша дружба продовжуватиметься... Ваш альманах – це літературне братерство талановитих і гідних людей! Поздоровляю вас з такими прекрасними плодами праці! Рівень творів «Форуму» дуже високий. Важко вибрати лише 5 авторів. Будь моя воля, я включила б туди всю редколегію! У свій список включаю Миколу Ложко, Олега Озаряніна, Володимира Рудова, Олександра Твердохлеба, Наталію Сидоренко. Здоров'я вам всім до «Форуму-1000»!  З повагою і любов’ю, Ольга Приходько, м. Тюмень».

«Я – шанувальниця і друг всіх випусків альманаху «Форум». Перевагу віддаю поезії, але і проза мені не чужа. Мені сподобалася поезія Павла Бауліна (Запоріжжя), Віталія Масановця (Одеса), Тетяни Меліхової (Кривий ріг), Олександра Оболенського (Москва) і Миколи Мілаша (Дніпропетровськ). Один із вибраних мною авторів – Павло Баулін із Запоріжжя. Його поезія багатогранна, охоплює всі сторони нашого буття. Читається легко, багато рядків присвячено прекрасній половині людства – Жінці, а також вірі в кращі часи і торжеству перемоги добра над злом. А ось мета життя і творчості Олександра Оболенського з Москви – служити Вітчизні. У його поезії звучать ностальгічні ноти по скороминучості життя, любов і благоговіння перед Вічним всесвітом, а також тяга до подорожей по рідній землі. З прозаїків хочу виділити дорожні нотатки Семена Заславського «Азіатський сонет» і розповідь «Дід» Олени Хейфець. З повагою, солістка анс. «Рябинушка» територіального центру ветеранів Бабушкінського району м. Дніпропетровська».

Голова ДОО ВТС КЛУ Людмила Некрасовська розповіла, по-перше,  про наступний літературно-музичний захід «Повертайся живим», присвячений Героям України всіх часів, який відбудеться в ЦГБ 22 лютого. На вечорі будуть волонтери, які опікуються воїнами АТО. По-друге, нагадала присутнім про початок заочного туру Міжнародного фестивалю літературних видань (альманахів, збірок, журналів, газет) «Рідкісний птах-2015», який продовжує кращі традиції першого Фестивалю альманахів «Рідкісний птах-2013».

Члени лічильної комісії, які були обрані присутніми зі складу читачів, – Людмила Коновалова, Катерина Гідрайтіс і Ірина Селезньова – опрацювали 38 анкет і озвучили прізвища переможців «Читацького вердикту-2014»:

Олександр Твердохліб (член НСПУ, Дніпропетровськ),

Павло Баулін (член КЛУ, Запоріжжя),

Наталка Хвацька (Дніпропетровськ),

Олег Озарянін (член КЛУ, Житомир).

Однакову кількість балів набрали Марина Старчевська (Ізраіль) з Оленою Хейфець (Дніпропетровськ).

Після додаткового голосування більшістю голосів п’ятим переможцем була названа Олена Хейфець (член ДОО ВТС КЛУ).

Цікаво, що одного-двох балів до перемоги не вистачило і деяким авторам альманаху: знаному поету, члену НСПУ Сергію Бурлакову, самобутнім письменникам Наталії Сидоренко і Миколі Ложко, здібній поетесі Олені Терещенко.

Переможці О. Твердохліб, Н.Хвацька і О.Хейфець прочитали власні твори. А потім Л.Некрасовська і О.Кутняк від імені редакції альманаху «Форум» нагородили їх Грамотами, сувенірами-кубками і невеличкою грошовою допомогою – 200 грн. Іще два переможця – П.Баулін і О.Озарянін – отримають нагороди поштою.

Церемонія заходу «Читацький вердикт» перемежалася і виступами авторів та читачів (Володимира Рудова, Людмили Коновалової, Олени Терещенко, Семена Заславського), і музичними номерами. Валентина Фалькова, Відмінник культури України, виконала власні пісні «В дзьобі лампада слова» на вірші Олександра Кутняка, «Порив натхнення» на вірші Тетяни Валової і жартівливу «Антидепресант» на вірші Олени Швець-Васіної. А поетеса і композитор Олена Швець-Васіна виконала власну пісню «Знак молодості» на вірші 95-річного патріарха українського Слова, члена НСПУ Миколи Миколаєнка, котрий і досі радує нас своєю піднесеною творчістю .

Тож побажаємо авторам і читачам міжнародного літературного альманаху «Форум» творчого горіння, мужнього терпіння, віри в Перемогу добра і світла, МИРУ, ЗДОРОВ’Я І НАТХНЕННЯ! А самому альманаху – процвітання і друзів-читачів з усього світу!

Більше фото:https://www.facebook.com

Олена Швець-Васіна,
член ДОО ВТС КЛУ і редколегії альманаху «Форум»