В Росії змусили «самоліквідуватись» Наукове товариство Тараса Шевченка

Політика нищення і ліквідації всього українського відбувається не лише на території окупованого Криму і Донбасу.

Влада Російської Федерації  змусило саморозпуститись Наукове товариство Тараса Шевченка, солідну науково – дослідницьку установу, що була зареєстрована і працювала в Росії з 2010 року. Наукове товариство Тараса Шевченка об’єднувало україністів зі всієї Росії, мало відділення в багатьох містах Російської Федерації.

Формальна підстава – несплата членських внесків та відсутність коштів на подальшу діяльність. Насправді,  тиск і шантаж з боку  «компетентних і некомпетентних органів» Росії, у вигляді бесід з членами Наукового товариства  – де було пояснено «недоцільність» існування такої організації в РФ.

11 лютого ц.р члени Наукового товариства Тараса Шевченка протоколом «загальних зборів» змушені були оформили свою самоліквідацію.

Політику зачистки і ліквідації організацій що мають відношення до України й двохмільйонної української діаспори – в Росії розпочали задовго до агресії на Сході України. Так декілька років тому  було ліквідованоОб’єднання Українців Росії (ОУР), відмовлено в реєстрації Українському Конгресу Росії (УКР), активісти українських громад перебувають під постійним наглядом і тиском російських спецслужб.

Після початку війни на Сході України, що ведеться під надуманими гаслами «захисту прав росіян в Україні» – Кремль, натомість, відкрито і нахабно розпочав зачистку  залишків елементарних проявів  етнічної самоорганізації української діаспори  в Росії – нехтуючи принципами і нормами міжнародного права в ділянці прав і свобод національних меншин.

Прес-служба УВКР

http://www.uvkr.org