14 травня письменник Андрій Курков презентує Всеукраїнський медіа-портал «Культ UA»

Медіа-портал Культ UA Міністерства культури України завершує тестові випробування і розпочинає системне висвітлення культурного життя країни в усьому різноманітті його проявів. Актуальні анонси та новини, останні події зі сцен та арт-майданчиків, інтерв’ю зі знаковими постатями та ньюз-мейкерами сучасного мистецького життя пріоритетні для нового Інтернет-ресурсу. Познайомтеся з його творцями і всіма, хто сповідує культ української культури!

При цій нагоді Вас також очікує:

  • «Сушарка» - прес-форменс  піонерів та пенсіонерів сучасної журналістики (студенти Київського університету імені Бориса Грінченка та ветерани Національного газетно-журнального видавництва)
  • Вікіпедія: карт-бланш для Всеукраїнського медіа-порталу Культ UA
  • «USA-Ukraine» – міжконтинентальна виставка Наталії МУСІЄНКО
  • Експрес-вернісаж Володимира ХАРЧЕНКА
  •  Раритет – автографи головних редакторів культурологічних журналів «Українська культура», «Музика», "Театрально-концертний Київ", "Пам'ятки України", "Український театр"

Тези запрошених учасників презентації

Юрій ПЕРОГАНИЧ, засновник ГО "Вікімедіа Україна", в.о. голови Громадської ради Міністерства культури, член Видавничої ради Національного газетно-журнального видавництва: «На день народження, а я саме так трактую нинішню презентацію, від громадської організації «Вікімедіа Україна» передаємо новонародженому порталу Культ UA право першодруку новин українського сегменту вільної енциклопедії Вікіпедії».

В’ячеслав КИРИЛЕНКО, віце-прем’єр-міністр – міністр культури України:  «Державна політика у сфері культури має ґрунтуватися на українському змісті, і ця позиція Міністерства культури буде незмінною попри всі російські інформаційні та культурні впливи».

Андрій КУРКОВ, письменник, голова Видавничої ради Національного газетно-журнального видавництва, постійний колумніст тижневика «Культура і життя»: «З приємністю приєднуюсь до кола дописувачів Всеукраїнського медіа-порталу Культ UA. Відтепер матиму особисту сторінку й тут, а отже маю надію на розширення в рази читацької аудиторії…»

Ростислав КАРАНДЄЄВ, заступник міністра культури України: «З-поміж сучасних інтернет-ресурсів Культ UA вирізняється саме тим, що він провадиться одразу кількома редакціями – щотижневика "Культура і життя", газети "Кримська світлиця", журналів "Українська культура", "Музика", "Театрально-концертний Київ", "Пам'ятки України", "Український театр", а також широким колом волонтерів і позаштатних авторів – відомих письменників, культурологів, журналістів, діячів науки й культури».

Наталія МУСІЄНКО, культуролог, член Ради європейської організації з охорони культурної спадщини Europa Nostra, лауреат премії «Людина року 2014» за версією тижневика «Культура і життя»: «Портал Культ UA –  це насамперед новини культури, але не менш суттєво – майданчик для обговорення стратегічних напрямків її розвитку. Водночас портал має стати дієвим засобом культурної дипломатії, підтримувати і пропагувати проекти, що репрезентують Україну в світі. Один із перших яскравих прикладів – PR-супровід мандрівної виставки українських митців, присвяченої Майдану,  в США та Україні.»

Володимир ХАРЧЕНКО, блогер, продюсер, фотохудожник: «Білл Гейтс сказав, що якщо вас немає в Інтернеті, це означає, що вас не існуєте. Свій перший сайт я створив іще 1998 року. Появу Всеукраїнського медіа-порталу Культ UA вважаю вкрай необхідним кроком у формуванні повноцінного інформаційного простору нашої країни.»

Роман РАТУШНИЙ, генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Міністерства культури України: «Сьогодні як ніколи раніше молодь виявляє зацікавлення українською культурою, тому поява Медіа-порталу Культ UA – найсучасніший і найкоротший шлях до їхніх умів і сердець».

Артем СТЕЛЬМАШОВ, засновник Медіашколи, керівник молодіжної редакції Українського національного інформаційного агентства (Укрінформ): «В умовах інформаційної наступу сусідньої держави поява у медіапросторі  порталу Культ UA є прикладом активної контрдії. Водночас це важливе підґрунтя для навчання і вишколу молодих журналістів, оскільки разом із Укрінформом Національне газетно-журнальне видавництво щойно стало співорганізатором нашої Медіашколи».

Михайло САГАЙДАК, директор Центру археології Києва Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук: «Археологія не лише наука про минуле, а й прогнозуюча дисципліна, яка здатна відповісти, хто ж винен у наших сучасних негараздах і як їх можна подолати... Останнім археологічним дослідженням на Подолі присвячені публікації газети “Культура і життя”, нового Інтернет-порталу Культ UA, з Національним газетно-журнальним видавництвом також підготовлене окреме тематичне число журналу “Пам’ятки України”… Я дуже вдячний Міністерству культури та його ЗМІ за внесок у захист археологічно-культурної спадщини, яка донедавна так зухвало, всупереч усім усталеним нормам цивілізованого світу, нищилась у Києві.»

Акредитація та запис на індивідуальні інтерв’ю з учасниками презентації до 9:30 14 травня ц.р. info@cultua.media або за телефонами:  067 461 6900, 044 232 2350

14 травня, 11:00, вул. Івана Франка, 19, другий поверх Міністерства культури України

Довідково:

Медіа-портал Культ UA (cultua.media) — започаткований Національним газетно-журнальним видавництвом Міністерства культури України.

Очолює портал Ліліана Фесенко. Розробник концепції — Анатолій Сєриков, Розробник програмного забезпечення - компанія «Діалон».

Матеріали для порталу готують редакції щотижневиків «Культура і життя», «Кримська світлиця», журналів «Українська культура», «Музика», «Театрально-концертний Київ», «Пам'ятки України», «Український театр», а також волонтери і позаштатні автори.

Портал транслює твіти віце-прем'єр-міністра - міністра культури України В'ячеслава Кириленка, є переадресація із розділу «Українська преса» на Facebook-сторінки видань Мінкульту.

Свою сторінку на порталі має письменник Андрій Курков.