В сім’ї вольній, новій…

20-21 травня на Чернігівщині відбулося святкування Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій…». Організаторами свята стали Національна спілка письменників України, Міністерство культури України, Національна спілка художників України, Чернігівська обласна державна адміністрація та Чернігівська обласна рада.

До складу письменницької делегації увійшли літератори з усіх регіонів України, а також представники Казахстану, Білорусії, Ізраїлю та Швеції. Протягом двох днів учасники міжнародного свята мали нагоду відвідати пам’ятні місця Чернігівщини, пов’язані з іменем Тараса Шевченка та вшанувати пам’ять поета покладанням квітів.

Урочисте відкриття свята відбулося в Чернігівському обласному драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка. Відкрив урочистий захід, звернувшись до присутніх з вітальним словом, голова НСПУ Михайло Сидоржевський. Також виступили голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, перший заступник Міністра культури України Ігор Ліховий, голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, голова Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Павло Мовчан, письменник-шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Сергій Гальченко. Потому на сцені відбувся святковий концерт за творами Т. Г. Шевченка. Професійні і емоційні виступи артистів на сцені, щирість виконання та режисура концерту вразили багатьох присутніх.

Важливою складовою свята «В сім’ї вольній, новій…» стали Шевченківські уроки та творчі зустрічі письменників з учнями та студентами навчальних закладів Чернігова та Ніжина. Також в межах події делегати відвідали місцеві бібліотеки, батальйон спецпризначення «Чернігів» та Чернігівський прикордонний загін.

Письменницька делегація побувала в національному історико-культурному заповіднику «Качанівка», де свого часу знаходив натхнення Тарас Шевченко. Саме сюди в травні 1843-го, під час першої подорожі по Україні, він переслав одну зі своїх найвідоміших картин — "Катерина".

Закінчилось свято в Києві біля пам’ятника Т.Г. Шевченку передачею естафети Шевченківського свята від Чернігівщини Сумщині.