«Форум» знову зібрав авторів, друзів, прихильників

Презентація міжнародного альманаху «Форум-11»

Вийшов з друку 11-й випуск міжнародного літературного альманаху «Форум» Дніпропетровської обласної організації Конгресу літераторів України (ДОО КЛУ), і 22 травня 2015 р. у відділі мистецтв Центральної міської бібліотеки Дніпропетровська відбулась його презентація. 11-й випуск альманаху зібрав під обкладинкою авторів з багатьох регіонів України, а також з Росії, Білорусі, США, Канади.

У затишній залі зібрались автори альманаху та його читачі. Шеф-редактор «Форуму» О. Кутняк висловив слова вдячності членам редколегії за кропітку роботу по відбору, редагуванню та узгодженню усіх правок із авторами, верстанню, вичитці видання. Він також зазначив, що подані творчі роботи вирізнялись не тільки жанровими і стильовими особливостями, але й більш високим літературним рівнем, і подякував авторам за взаєморозуміння стосовно вимог редколегії. Учасників літературного свята привітала заввідділом мистецтв Н. Звягіна.

Голова ДОО КЛУ, член редколегії альманаху Л. Некрасовська поінформувала присутніх про те, що на сайті міжнародного фестивалю літературних видань «Редкая птица», що відбудеться в листопаді, вже зареєструвалися учасники як з України, так і з Білорусі, Росії, США, Ізраїлю, і запросила слухачів брати участь в ньому – прийом заявок триває.

Вона також ознайомила літераторів з Актом використання благодійних внесків членів КЛУ Дніпропетровщини, що були зібрані на минулому літературному вечорі і передані волонтеру Л. М. Дрозд для допомоги захисникам Вітчизни, запропонувала продовжити участь в цій акції. Присутні відгукнулись на цю пропозицію.

На цьому ж вечорі було вручено членський білет молодому літератору Дніпропетровщини Наталці Хвацькій.

Постійна ведуча презентацій альманаху, поетеса і композитор О. Швець-Васіна зазначила, що ця презентація має свій сюрприз – вірші авторів «Форуму» прийшли прочитати учні дніпропетровської СШ № 83. Учителі школи Т. І. Яворська і О. А. Джимай запропонували їм вибрати для виступу твори, що справили на них особливе враження.

Щиро і проникливо прозвучали вірші Л. Некрасовської, М. Мілаша,

О. Швець-Васіної, С. Поліводи у виконанні: Єви Рязанової (7-Б клас), Маргарити Долмазової (9-А клас), Олександра Соловйова (6-Б клас), Яни Горожій (9-А клас), Вікторії Гокунь (7-Б клас), Анастасії Зюзіної (10-й клас) та В’ячеслава Гуммудаваллі. (10-й клас). А Дар’я Серга (6-А клас) виконала відому пісню з кінофільму, яку підхопили усі.

Читали твори також вчителі – викладачі англійської мови Оксана Алимівна Джимай і Тамара Іванівна Яворська. Т. І. Яворська, авторка декількох дитячих книжок англійською мовою, дебютувала у «Форумі» як автор і читала уривок зі свого оповідання.

Звичайно, виступали присутні автори альманаху. Свої твори читали члени ДОО КЛУ та інші поети: Наталка Хвацька, Людмила Некрасовська, Олена Швець-Васіна, Світлана Поливода, Юрій Гашинов, Тетяна Валова; член НСПУ Олександр Твердохлєб, Світлана Михайлова, Микола Ложко, Володимир Рудов, Юлія Андруцька, Яков Зорін, Сергій Шугуров, Людмила Легостаєва.

Серед виступаючих були також: Надія Філенко – сестра патріарха дніпропетровських літераторів, члена НСПУ Миколи Миколаєнка (який продовжує випускати книги поезії в свої 95 років!) та Ірина Селезньова – дочка відомого поета, члена НСПУ Михайла Селезньова. Поети Микола Миколаєнко, Микола Мілаш та незабутні  Михайло Селезньов і Михайло Богомаз – автори нової рубрики «Писатели-земляки – Солдаты Победы» альманаху «Форум-11», присвяченої 70-річчю Перемоги.

Майже жодна зустріч літераторів Дніпропетровщини не обходиться без музикальних фрагментів, і ця – не стала винятком. Відомий композитор і великий друг «Форуму», член Асоціації композиторів НВМС, лауреат міжнародних музичних конкурсів Валентина Фалькова виконала пісню на вірші М. Селезньова «Ты – со мной»; у виконанні дуету «ВаЛена» прозвучала пісня на вірші О. Швець-Васіної «Разлуки бродят по судьбе». А співуча ведуча вечора О. Швець-Васіна подарувала учасникам свою пісню «Мої Янголи», присвячену батькам, учасникам Великої Вітчизняної війни.

Наприкінці 11-й випуск «Форуму» був подарований співробітниці відділу мистецтв Тетяні Артьоменко для поповнення бібліотечного фонду, в якому – вже чимало видань дніпропетровських літераторів.

Традицією стала публікація в альманасі літературних вікторин, питання до яких надсилають самі автори, а переможці отримують безкоштовно примірник «Форуму». Цього разу переможцями стали Оксана Маковець (США), Віра Бондар (Дніпропетровськ) і Юрій Ключ (Апостолово Дніпропетровської області), які першими надіслали відповіді.

А потім були: фотографування, вдячності хазяйкам зали – співробітникам бібліотеки, обмін враженнями. Презентація альманаха «Форум-11» завершилась знаковою піснею В. Фалькової «Спасибо вам, друзья, что вы со мной» у виконанні автора.

Більше фото: https://www.facebook.com

Прес-центр ДОО ВТС КЛУ