Міністерство культури оголосило пошук креативних ідей для розвитку сучасної української культури

Міністерство культури оголосило пошук ініціатив щодо розвитку сучасної української культури. На офіційному сайті Міністерства культури розміщене електронне опитування «Креативна Україна». У рамках нього кожен охочий може запропонувати певний культурний захід, зміну до законодавства у сфері культури, метод оптимізації роботи закладів, підпорядкованих Міністерству культури, чи будь-яку іншу корисну суспільству ідею. Задля цього необхідно взяти участь у опитуванні, де слід заповнити коротку анкету, а у відведеному текстовому полі висловити свою ідею, вказавши її мету, строки реалізації, необхідні ресурси та спосіб оцінки її ефективності.

Опитування, що можна знайти за посиланням, триватиме до 1 серпня цього року. Після цього Міністерство культури опрацює отримані варіанти та обере десять найпопулярніших та найбільш реалістичних для втілення пропозицій. Виокремлені ініціативи будуть оприлюднені  для голосування громадськості у вигляді електронної форми. Голосування триватиме до кінця серпня, оголошення результатів планується на початок вересня цього року. П`ять ідей, що отримають найбільшу підтримку громадськості, будуть реалізовані Міністерством культури разом із авторами ініціатив.

Детальну інформацію можна дізнатись за посиланням.

За довідками звертатись: yuliareshitko@gmail.com, тел.. +380509979360

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua/…

P.S. Подав свою ідею, суть якої в тому, щоб певну частину з коштів (наприклад 5%), які виділяються в державному бюджеті на фінансування культури, витрачати на велике число мікрогрантів для реалізації культурно-мистецьких проектів.

На 2015 на культуру в держбюджеті передбачено 2 077 596 тис. грн (трохи більше як два мільярди). 

5% від цієї суми становить 103 879 тис. грн. (майже 104 мільйони)  

Ці гроші можна роздати на 10 тисяч проектів, кожен вартістю 10 тисяч гривень, 

або на 5 тисяч проектів по 10 тис грн і на 500 проектів вартістю по 100 тис. гривнь.

На грант розміром 10 тисяч гривень можна оплатити друк книжки, або випустити компакт-диск, або записати кліп, або найняти автобус для поїздки артистів на мистецький захід, або придбати комбік-підсилювач для мистецького гурту, або купити кілька артистичних костюмів, або закупити 200 книжок для бібліотеки, або купити фарб, полотна і рамок для художника чи ниток для вишивальниці, або облагородити територію навколо пам'ятника, або провести кілька майстер-класів з народних ремесел, і так далі — список можна продовжувати.

Уявіть собі десять тисяч або навіть п'ять з половиною тисяч нових мистецьких проектів на рік!!! Нехай навіть половина з них не буде вдалими, але інша половина буде успішною! І це лише 5% або 1/20 частка від бюджету міністерства! 

Наступного року — при виділенні коштів враховувати успішність попередніх проектів. 

Умовою виділення коштів має бути сполучення традицій і інновацій, патріотична спрямованість проектів, публічність при поданні і оцінці заявок.

Окреме питання —  формування конкурсних комісій для виділення грантів і оцінки їх успішності. Тут має бути публічність і участь не менше 50% громадськості, щорічна ротація не менше 80% членів комісії, можливість участі у складі комісії не частіше як раз на 5 років, декларування членами комісії можливих конфліктів інтересів (наприклад, коли заявка на грант надійшла від родича) … 

Юрій Пероганич