Голодомор - епохи біль

21 листопада в Дніпропетровській обласній бібліотеці для молоді ім.М.Свєтлова відбувся Реквієм пам`яті жертв Голодомору 1932-1933рр. «Голодомор – епохи біль». Участь у ньому взяв старший науковий співробітник Дніпропетровського державного історичного музею ім. Д.І.Яворницького Дмитро Олександрович Романчук, який розповів студентам Дніпропетровського монтажного технікуму, запрошеним на захід, про події тих часів лихоліття на Дніпропетровщині, продемонстрував дійсні документи з фондів музею та державного архіву, навів спогади очевидців Голодомору.

Кожен з учасників зустрічі отримав буклет музею, в якому розповідається про стаціонарну виставку «Це не повинно повторитися», присвячену жертвам Голодомору та політичних репресій.

Також перед юнаками і дівчатами виступила відома на Придніпров`ї дитяча письменниця і драматург Еліна Іванівна Заржицька, яка розповіла про своє власне знайомство з подіями Голодомору, про те, як виник задум написати повість «Три сходинки Голодомору» про ті страшні події саме для дітей молодшого та середнього шкільного віку, щоб зробити свій внесок у справу патріотичного виховання підростаючого покоління, розвитку інтересу до історичного минулого свого народу, про роботу в музеї по збору матеріалу для своєї книги.

На заході звучали вірші про Голодомор поетів Придніпров`я Г.Бідняка, Ф.Клименка, Н.Нікуліної.

Увазі присутніх було представлено коментований перегляд книг і матеріалів про Голодомор «Ти все згадаєш, Україно!» та виставка про події Голодомору на Дніпропетровщині «Чорний час. Роздуми про трагедію 1933 року».

В кінці зустрічі було запалено свічки пам`яті за померлими під час Голодомору та прозвучала пісня «Свіча» у виконанні Оксани Білозір і вірш Г.Бідняка «Свічечка». Пам'ять померлих від голоду всі присутні вшанували хвилиною мовчання.

В.Білявська, головний бібліотекар

Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім.М.Свєтлова