Житимуть повік наші козаки!

12.10.15 День Захисника України в Бабушк. терцентрі (14)Свято до Дня Захисника України в територіальному центрі ветеранів

Новітнє свято відкрила директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради Біневська Н.В.: «Шановні ветерани і гості терцентру! 14 жовтня 2015 року українці вперше відмічають День захисника Вітчизни. Нове свято введено замість 23 лютого і, щоби ми швидше пройнялись святковим настроєм, об’явлено вихідним днем. Відповідний законопроект №2187 про внесення змін в статтю 73 Кодексу законів про труд України (Святкові та неробочі дні) підтримали 244 депутати.

Як написано в пояснювальній записці до законопроекту, ное свято введене з метою вшановування мужності і героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві. Дата 14 жовтня вибрана символічно. Цього дня відзначається велике релігійне свято Покрову Пресвятої Богородиці, а також День українського козацтва. Відвіку Богородиця є покровителькою українського козацтва (на Покров козаки традиційно проводили загальновійськову Раду,  де переобирали кошового отамана і старшину). Богородиця є покровителькою і всіх українських військових. Тобто вас, дорогі ветерани! Зі Святом! Слава Україні і її Героям!»

Новий Поетичний квант прочитала автор цих рядків:

*   *   *

Хтось про Вкраїну цікаво сказав:
«Це ангелів світ, що дрімають…»
Тільки того той мудрець і не знав –
Ми ангели нашого краю,
Дрімаєм, коли не чіпають!

12.10.15 День Захисника України в Бабушк. терцентрі (13)Свято розпочалося виступом школярів ЗСШ № 83 м. Дніпропетровська (керівник – вчитель англійської мови Яворська Тамара Іванівна). В програмі пролунали вірші «Дитя на бульварі» С. Острового, «Кухня побіля Рейхстагу» М. Мілаша, «Місто» Л. Некрасовської, «Людині треба мало» Р. Рождественського у чутливому, пронизливому виконанні Тамари Яворської, Олександра Соловйова, Яни Горожий, Маргарити Долмазової (відповідно). Учениця 7-б класу Даша Серьга чисто і тремтливо заспівала три пісні: «Попелюшка» І.Цвєткова на сл. І.Рєзніка, «Рідна мати моя» П.Майбороди на сл. А.Малишка і пісню-переробку «Добрий настрій» на мелодію А.Лєпіна. Символічно закінчився виступ наших дітей, нашого майбуття: дует Анастасії Карпач та Арини Циб довірливо виконав а капела пісню Тіни Кароль на сл. Т. Кароль і М.Бровченка «Україна – це я». Щирими довгими оплесками та листом Подяки нагородили чудових артистів ЗСШ № 83 ветерани і керівництво терцентру. А з вуст керівника Т.І Яворської і її учеників лунало: «Велике спасибі за вашу душевну аудиторію і підтримку!»

Концертну програму жваво підхопило старше покоління.

Піснями «Наливаймо, браття, кришталеві чаші» та «Гей, шуми великий Луже!»  ансамбль «Рябинушка» віддав пошану нашим предкам – вільнолюбним козакам.  Вірші, присвячені захиснику Вітчизни 1812 р., потомку козаків –Денису Давидову – прочитав Віктор Ковриженко (Невський), а вірш «Волонтери» виконала автор – Таїсія Каленіченко.

Вірш Світлого Воїна, учасника АТО Станіслава Поплинського «Десант своїх не кидає» прочитав Олександр Попов, а вірш сучасної волонтерки, яка зараз в АТО, Аліни Косовської «Спасибі, Боже, що рятуєш наш козацький рід» виконав Елеонор Штайнц. Тріо Раїса Карпова, Катерина Мавдюк і Олександр Янковський завзято заспівали пісню «Козацькому роду нема переводу». Козацькі жарти, сучасний армійський гумор зачитали Валентина Челнакова і Раїса Карпова.

Свято закінчилося піснями  «Їхав козак за Дунай» Семена Климовського і прем’єрою пісні В. Мельникова «Клятва Україні» у виконанні ансамблю «Рябинушка». Підспівував зал!

Йдуть роки. Міняються поля битв. Одне століття змінилося іншим. І ось вже третє тисячоліття. Але все також поряд з нами вірші і пісні, оспівуючи героїзм і мужність, доблесть і славу, подвиг і безсмертя захисників нашої Вітчизни.

Слава Україні! Героям Слава!

 

Олена Швець-Васіна,

організатор культурно-дозвіллєвої роботи територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради