У Жовкві відбудеться фестиваль «Кіномаршрут»

10 та 11 листопада в м. Жовква Львівської області пройде перший кінофорум під назвою «Кіномаршрут». «Він спрямований на залучення молоді до кінопроцесу. Програма фестивалю побудована таким чином, щоб можна було якнайповніше продемонструвати кожну ланку кіновиробництва. На майстер-класах фахівці розкриють професійні секрети режисури та поділяться тим, як знаходити фінансову підтримку для дебютних проектів», – зазначає  директор та засновник «Кіномаршруту» Олеся Новосад.

Також у рамках фестивалю буде проведений майстер-клас  «Експериментальний фільм  –  відеопоезія. Презентація фестивалю відеопоезії «CYCLOP». Його модератор Анжела Богаченко розповідає: «Я створюю експериментальне кіно або відео-арт з 2008-го року, але саме відеопоезією займаюсь 5 років. Цей жанр достатньо молодий і нині активно розвивається. Відеопоезія – це своєрідний синтез кіно, поезії та музики. На майстер-класі я поділюсь власним досвідом створення відеопоезії та продемонструю кращі роботи фестивалю «CYCLOP» за останні роки і кілька своїх ранніх відеопоезій».

Кіномаршрут – це не лише фестиваль, а й кінопрактикум, де режисери-початківці мають змогу зробити свої перші кроки в кіновиробництві. З 1 по 9 листопада вони знімали епізоди до фільму під керівництвом директора і засновника «Кіномаршруту» Олесі Новосад. 11 листопада почне свою роботу творча майстерня, на якій  одразу відбуватиметься обговорення відзнятого матеріалу.

Також 11 листопада о 16:00 журі у складі сценариста Богдана Жолдака, молодого кінематографіста Марка Босовича, актора театру і кіно Олега Цьони та медіакритика Юлії Голоднікової обере переможців.

За основні призи будуть змагатись 15 фільмів. Серед них – учасники  міжнародних фестивалів – «Жилець» Анастасії Матешко, «З Карпат до Парижу з акордеоном» Юрія Леути, «Син» Філіпа Сотниченка, «Одкровення» Павла Острікова, дебютна стрічка «Ілюзія вибору» Єлизавети Хоменко, студентські роботи «У всьому винен Брі» Анастасії Супрун, «Дякую,мамо» Олександра Корєшкова та Марії Щербак, документальний фільм бійця полку «Азов» Руслана Ганущака під назвою «Два дні в Іловайську» та дитяча анімація «Червоний м’яч» Софії-Анастасії Тимчишин та Олени Маковейчук.