"Сяйво надій" чекає на гостей

Syaivo_nadiy17 листопада 2015 року в Університеті «Україна» (м. Київ, вул. Львівська, 23) відбудеться півфінальний тур ХІІІ Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015».  

Фестиваль націлений на адаптацію та інтеграцію в соціальне середовище засобами мистецтва студентської молоді з інвалідністю, на пошук оригінальних зразків художньої творчості,  на підвищення художнього рівня аматорського мистецтва, патріотичне виховання студентів, підтримку молодих талантів та надання їм можливості реалізувати свій творчий потенціал.

На фестивалі «Сяйво надій» студенти звітують у декількох номінаціях: Пісенний вернісаж (вокал); танцювальні ритми (конкурс танцювальних номерів); жестова пісня (виконання жестової пісні); виконавче мистецтво (декларування віршів та прози); дизайнерське  мистецтво (конкурс дизайнерських проектів: парку, кімнат, одягу і т.д.); театральне мистецтво (театральні постановки, КВК); декоративно-прикладна (вироби власними руками: іграшки, плетіння, вишивки та інше); музична (гра на музичному інструменті); авторська пісня (виконання власної пісні); літературна (конкурс власних літературних творів будь-якого жанру); фотографічна (представлення власних фото-робіт); художня (представлення власних малюків, нарисів та інших художніх витворів); спортсмен року (оцінюються спортивні досягненні за останній рік); науковець року (оцінюються наукові досягнення за останній рік); фото та відео та презентації (оцінюється фотографії, актуальність теми та оформлення презентації);  країна фантазій (все, чим можна здивувати журі). Кожна з номінацій передбачає одне призове місце.

Свій творчий потенціал демонструють студенти із Києва, Вінниці, Житомира, Миколаєва, Хмельницького, Івано-Франківська, Рівного, Білої Церкви, Луцька, Нової Каховки, Мелітополя, Полтави, Броварів та інших міст України, де розташовано територіально-відокремлені структурні підрозділи Університету «Україна».

У програмі:

12.00-12.30 – прес-конференція;

12.00-13.00 – виставка творчих робіт студентів;

13.00-15.00 – офіційне відкриття ХІІІ Фестивалю студентської творчості молоді з особливими потребами «Сяйво надій-2015».  Півфінальний концерт.

Адреса: м. Київ, вул. Львівська, 23, Університет «Україна», корпус 3, хол (станція метро «Житомирська»)

Контактні особи:

Вікторія ДИКА, керівник відділу виховної роботи університету (тел. 067 322 42 780);

Ніна ГОЛОВЧЕНКО, директор Імідж-центру Університету «Україна» (тел. 067 547 34 72);

Роман ПЕРЕХРЕСТ, президент студентського самоврядування (тел.. 063 63 745 60).

Довідка:

Вищий навчальний заклад (ВНЗ) Університет «Україна» з перших етапів діяльності став авангардним освітянським проектом, при чому за декількома критеріями.

  • Університет «Україна» є одним із піонерів процесу творення мережі недержавних ВНЗ в Україні. 1998 року з ініціативи провідних учених і педагогів України відповідно до стратегії поєднання освіти, науково-дослідної діяльності і виробництва було створено Університет «Україна».

Очолював цю групу незмінний лідер університету Петро Таланчук, перший міністр освіти незалежної України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України, ініціатор створення і президент Академії інженерних наук України, член чотирьох міжнародних академій, автор 50 запатентованих винаходів та понад 350 друкованих праць.

Амбітні цілі і копітка праця колективу новаторів-ентузіастів протягом 17-ти років діяльності дали потужні результати. Так, станом на 2015 рік – без залучення державних коштів на капітальне будівництво − університет розбудував за принципом універсального дизайну перше в Україні університетське містечко. До фінансування було залучено кредитні кошти – 100 млн грн. Кредити у сумі 120 млн грн відшкодовано. Орієнтовна вартість будівлі університету складає нині 411 млн грн.

  • Університет проголосив гуманізм і толерантність головними принципами своєї діяльності: в умовах безбар’єрного простору тут мають змогу навчатися і студенти з інвалідністю. Починаючи з 1999 року, Університет «Україна», з метою наближення ВНЗ до місця проживання осіб з інвалідністю, створює низку територіально відокремлених структурних підрозділів (ТВСП), інститутів та коледжів, нині їх 32.

У базовій структурі Університету «Україна» в місті Києві діє сім інститутів (Інститут економіки і менеджменту, Інженерно-технологічний інститут, Інститут соціальних технологій, Інститут філології та масових комунікацій, Інститут права та суспільних відносин, Інститут комп'ютерних технологій), факультет біомедичних технологій і Коледж «Освіта». Нині контингент студентів Університету «Україна» становить 15 тис осіб.

  • студентів в університеті здійснюється за 118 конкуретноспроможними спеціальностями. Співпраця університету з громадськими науковими організаціями та Національними академіями наук дає змогу готувати фахівців високого ґатунку з  актуальних напрямів підготовки. За 17 років діяльності університет випустив123 тисяч бакалаврів, спеціалістів і магістрів, серед них – 9 тисяч випускників з інвалідністю.
  • Інноваційна складова – провідний принцип організації навчального процесу в університеті. Так, студенти з інвалідністю розпочинали навчання в інтегрованих групах, нині вони навчаються в умовах інклюзії. Університет «Україна» потужно розвиває інформаційно-комунікаційні технології навчання, родзинкою цього процесу є Україно-корейський центр інформаційного доступу (ЦІД), створений на базі університету 2012 року. Університет запровадив дистанційну технологію шляхом створення віртуального навчального середовища Moodle, що дає змогу долучити до навчання і студентів з інвалідністю, і студентів із віддалених регіонів України, і студентів з інших країн, а також на принципах індивідуального підходу поєднувати очні/заочні/дистанційні види занять. В університеті запроваджено цикл відео-лекцій он-лайн. Розвивається лабораторна база університету, зокрема, медико-реабілітаційний центр, лабораторія прототипування тощо.
  • Міжнародне співробітництво є одним із пріоритетних напрямів і невід’ємною складовою діяльності Університету «Україна». Університет має ділові стосунки зі 123 університетами та установами із 21 країни світу: Австрії, Великої Британії, США, Німеччини, Польщі, Словаччини,  Франції,  Чехії, Республіки Корея, Китаю, Білорусі, Росії, країн Латинської Америки, країнами північної Африки  та ін. За договірними умовами здійснюється спільна академічна, наукова, науково-методична, науково-дослідна діяльність.

Зокрема, відповідно до європейських програм подвійного диплома, наші студенти навчаються у Литві, Польщі, Чехії і Німеччині.

Міжнародне співробітництво з вищими навчальними закладами та організаціями інших країн, зокрема  у галузі інклюзивної освіти, поглиблюється постійно. Так, у рамках міжнародної співпраці в період з 2 по 26 лютого 2015 року директор Вінницького інституту Університету «Україна» Ганна Давиденко брала участь у міжнародному курсі «Творче мислення у спеціальній освіті», що відбувся в Ізраїлі, м. Тель-Авів.

  • Наукова складова. 55% професорсько-викладацького складу університету мають наукові ступені. Викладачі беруть активну участь у науковій і дослідницькій діяльності, у виконанні міжнародних наукових проектів, зокрема, Університет «Україна» у жовтні 2013 року став учасником амбітного міжнародного наукового проекту Європейського Союзу «ThymiStem».

В університеті діє п’ять спеціалізованих учених рад з правом прийняття до захисту і проведення захистів дисертацій з економічних, педагогічних, технічних, фізичної реабілітації, а також з юридичних наук. Так, у спеціалізованій вченій раді з юридичних наук з 2011 року проводяться захисти не лише кандидатських дисертацій, але й докторських. За весь час діяльності у спецраді захищено 118 дисертацій, з них 15 докторських. У спецраді захистили свої дисертації не лише викладачі й аспіранти Університету «Україна», а й низка політичних і державних діячів, суддів, прокурорів, держслужбовців, що є визнанням репутації університету і високого рівня спецради.

Серед здобувачів − дві аспірантки з інвалідністю. Добренька Наталія (вада опорно-рухового апарату, працює асистентом кафедри правознавства у Білоцерківському інституті економіки та управління Університету «Україна»); Маринець Вікторія (вада слуху і мовлення. Це був перший в Україні захист дисертації з юридичних наук глухонімою особою за участю сурдоперекладача).

  • Студентське самоврядування університету формує у молоді навички громадської, соціальної, волонтерської, скаутської, туристичної діяльності; студенти мають змогу реалізувати свій потенціал у наукових і спортивних заходах, зокрема в паралімпійських змаганнях; творчі здібності молодь розвиває у театральних/хореографічних/вокальних гуртках, а також у літературній та медіа студіях.

Отже, за 17 років діяльності Університет «Україна» здолав шлях від ВНЗ авангардного типу до ВНЗ класичного зразка, але при цьому зберіг закладену при його заснуванні своєрідність. Університет «Україна» нині – це класичний ВНЗ інноваційного типу, що розбудовує в освітньому просторі постколоніальної держави модель толерантного, демократичного суспільства. Університет «Україна» − університет з амбітними цілями, що прагне стати в одну лінію з провідними вітчизняними та світовими освітніми брендами.