Із Чернігова у Прилуки – творчий експромт Сергія Дзюби та Івана Просяника

Газета «Деснянська правда» одне з видань, з яким співпрацює Прилуцька районна бібліотека. А тому для нашої книгозбірні стало ще одним приємним сюрпризом, що, завдяки газеті «Деснянська правда», на зустріч до бібліотеки приїхали чернігівські письменники Сергій Дзюба та Іван Просяник.   

На зустріч з відомими майстрами літературного слова нашого Придесення завітали найактивніші читачі бібліотеки, поети й прозаїки, творча інтелігенція. І вечір вийшов по-особливому теплим і домашнім, здавалося, ми опинилися в родинному колі, а тому спілкувалися з творчими гостями про різне…

Сергій Дзюба – відомий не лише на теренах нашої Чернігівщини. Його журналістська, літературна та перекладацька діяльність виходить далеко за межі країни. За своє життя Сергію Вікторовичу довелося приміряти багато фахів, усі вони – творчі. Був  кореспондентом обласного видання «Гарт» і власкором радіо «Свобода», і директором видавництва «Чернігівські обереги»… Нині пан Сергій – журналіст «Деснянської правди».  Його літературна спадщина ще багатша – понад 60-ти (!) книг, і всі вони присвячені дружині Тетяні! Твори Сергія Дзюби перекладено багатьма мовами світу, він сам – також перекладач, про що й цікаво розповів на зустрічі з прилуцькими шанувальниками слова.

Сергій Дзюба майстерно розкрив секрети своєї творчості, а вони просто не можуть не інтригувати та вражати, бо автор має дуже плідну і багатогранну діяльність: від власних творів – до перекладів.

«Я завжди, чим би не займався (а доводиться багато писати, працювати, заробляти), намагаюся знайти час для власної творчості. Це те, що приносить справжню радість, задоволення, допомагає відпочити душею», – поділився з гостями літературної світлиці С. Дзюба.

Сергій Вікторович прочитав під час творчої зустрічі й нові переклади закордонних письменників, і власні твори. Його іронічні, гумористичні вірші та оповідання подарували чудовий настрій прилуцькій публіці!  

Іван Просяник – це особистість, що заслуговує окремої уваги. Адже він не просто письменник, він іще й травник. У цього жвавого чоловіка знаходиться енергія не лише для дослідження лікувальних властивостей природи нашого краю, написання рецептів, публікацій книг, але й на головне – бажання ділитися ними з багатьма оточуючими. У творчому арсеналі пана Івана книги «Дивосил», «Златоцвіт», «Скарбниця молодечої сили» та інші. Мешкає Іван Просяник у Бахмацькому районі, в селі із козацькою назвою Курінь. А його журналістські твори часто друкуються в «Деснянській правді», бо він є постійним автором газети.   

Гостям літературної світлиці було цікаво дізнатися рослинні рецепти для лікування різноманітних захворювань, а тому багато відвідувачів бібліотеки ще довго в індивідуальному порядку спілкувалися з паном Іваном.

Десертом творчої зустрічі став свіжий номер газети «Деснянська правда», який презентувала журналістка Людмила Пархоменко, поділившись ним та секретами журналістської кухні з постійними читачами видання.

Що ж, дякуємо  нашим відомим землякам за чудовий творчий експромт і зичимо натхнення для нових цікавих письменницьких творів та журналістських розвідок!

Надія Мариноха-Стеценко,

м. Прилуки