СБУ передасть Інституту національної пам'яті 30 км матеріалів КДБ

СБУ передасть Інституту національної пам'яті 30 км матеріалів КДБ

"Європейська служба безпеки, яку ми створюємо, передбачає відмову від виконання невластивих їх функцій. Зокрема йдеться про збереження й опрацювання історичних матеріалів", - заявив голова Служби безпеки України Василь Грицак, повідомляє Gazeta.ua.

На виконання Закону України "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" СБУ продовжує передавати інформацію з архівів КДБ на зберігання в Інститут національної пам'яті. Для цього інститут отримає окреме приміщення і збільшить штат своїх працівників.

"Тільки в центральному, київському, архіві є 180 тисяч томів документів. Том, як правило, 300 підшитих аркушів. Якщо виставити томи документів в ряд один до одного, то отримаємо понад 7 км. Це 70661 особова справа. По регіональних архівах - ще 164814 справ, тобто 730 000 томів, і це ще понад 30 км", - підрахували в СБУ.

За словами керівника установи, серед населення зростає попит на інформацію з архівів радянських спецслужб. Від початку року в Галузевий державний архів СБУ було 173 звернення з закордону. Всього за поточний рік - 1377 звернень. Також глава спецслужби навів дані, що 597 запитів надіслали наукові установи й інші організації. Понад 400 зацікавлених людей цього року особисто працювали в читальній залі архіву.

"60% запитів громадян стосуються інформації про їхніх пропалих або репресованих Радянським Cоюзом родичів. Крім просто громадян, звертаються журналісти, наукові установи, громадські організації, в тому числі з закордону", - повідомив Грицак.