«Сонячний спів» Ігоря Годенкова (відгук про книгу)

«Сонячний спів» Ігоря Годенкова – це нова книга автора, яка цього року побачила світ у Видавничому домі «АртЕк».

Дивлячись на яскраву обкладинку і читаючи назву – перше, що спадає на думку – книга для дітей. Але це зовсім не так, просто в збірці багато світла і тепла. А ще російськомовний автор написав її українською, бо вважає, що у важкий для країни час почуття та любов до Батьківщини треба вимовляти мовою Батьківщини.

Ти віками була на дибі,
Україно, моя любов…
Дай нам, Боже, зробити вибір,
Щоб  не стати  холопами знов!

Або:

Ні, я не бідна, не нещасна,
Бо мову змовою не вб’єш.
Коли народ є, є і мова,
Коли насправді є народ.

Такими ось рядками промовляє душа поета у віршованих рядках першого розділу книги, де вміщено як  громадянську лірику, що має виразну емоційну силу, такі  водночас глибоко особисту:                   

Бабине літо пливе загадково -
Дощ  парашутів із павутиння –
Як цього літа останнєє слово,
Тихий привіт із безхмарної сині…

Слово сховалося в нитях із пуху?
Що нам це слово промовить  хотіло?
Може, забракло сказати це духу?
А може чомусь стали всі ми глухими?..

Глибоколірична творчість, мелодійність поезій не залишилася поза увагою композиторів з різних куточків України. Недарма один з трьох розділів книги  вміщує пісенні твори. Кажуть, що коли поезія починає звучати в піснях, вона стає невмирущою. А пісні на слова Ігоря Годенкова лунають сьогодні з вуст багатьох талановитих виконавців.

Окрім того, що творить сам, автор весь час  бере активну участь в мистецькому житті, підтримує творчу молодь, гуртує навколо себе цікавих людей, з якими  видає альманахи, проводить фестивалі, літературні конкурси.

Він вірить у щасливе майбуття України, бо хоч і народився в Росії, але саме українська земля стала йому дорогою, адже тут знайшов свою долю, тут народилася на світ його люба доня, тут вже багато років поспіль для нього квітнуть мальви і співають жайворонки.

До речі, роздуми про життя, прот те, що найбільше турбує і болить - зібрані в «мінімуми» чи вірші у прозі, яким присвячено третій розділ книги «Сонячний спів».

Тетяна Череп-Пероганич, 
письменниця, член НСПУ