Лідія Купчик — біографія

Лідія  Купчик — голова Львівської міської організації Всеукраїнської Ліги Українських Жінок

Член Ліги Українських Жінок від дня створення цієї організації в 1995 р.

Українка, освіта вища, подвійна (інженер-електрик, філолог), безпартійна, матір 3 синів.

З початком українського відродження брала активну участь у відновленні Союзу Українок і праці в ньому та у створенні Ліги Українських Жінок, Львівську міську організацію якої очолює понині.

Найбільшої ваги надає дослідженню і висвітленню новітньої історії України та Української Церкви, невтомно працює над поверненням незаслужено призабутих імен славних постатей України та плеканню і поширенню серед українського народу християнських засад, національної свідомості. 

У 1991-2003 рр. працювала інтерв'юером в Інституті Історії Церкви. У 2003 році брала участь у науково-меморіальній експедиції "Місцями голодомору 1932-1933 рр." південними областями України.

У 1998-1999 рр. видавала "Вісник Ліги Українських Жінок".

Є автором численних доповідей і статей, присвячених постатям видатних українських жінок і українських душпастирів та визначним подіям української історії.

Видала 14 книг, присвячених славним постатям України.

Брала участь у створенні книги-довідника "Українська жінка у визвольній боротьбі 1940-1950 рр.", три томи якої видані Лігою Українських Жінок у видавництві "Світ".

Виступає ініціатором, сценаристом і ведучою численних просвітницьких літературно-музичних академій, які регулярно проводить Ліга Українських Жінок. 

Ініціює і здійснює радіопередачі на різні теми по Львівському обласному радіо, радіо "Воскресіння", радіо "Незалежність". Зокрема, провела радіо-цикли "Життєносні стовпи Церкви", "Духовні матері українства", "Дороговкази для українців", диски з якими видало радіо "Воскресіння".