День Cоборності України в територіальному центрі ветеранів Дніпропетровська (фото)

20.01.16 День Соборност_ України (2)Напередодні 22 січня – Дня Соборності України – 20.01.16 р. ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради відзначили це особливе свято.

Захід розпочався зверненням до ветеранів зав. відділення соціально-побутової адаптації  (СПА) Любові Андріївни Фоменко, яка розповіла: «У січневий місяць 1918 р. у запалі революційних змін була створена Українська Народна Республіка, відома як УНР. Більш того на тих територіях, які входили до складу колись потужної Австро-Угорської імперії, була утворена ЗУНР – Західноукраїнська Народна Республіка. Вже до кінця року, в грудні 1918-го у Фастові, з гарячим бажанням втілити українську мрію в реалії, лідерам цих двох держав вдалося підписати своєрідний поєднувальний договір. Цей договір увійшов в нашу сучасну історію як «Акт злуки» і 22-го січня 1919-го року він був публічно оприлюднений в Київській столиці на знаменитій Софійській площі. Вже буквально через кілька місяців більшовики увійшли в Київ, Закарпаття окупувала Чехословаччина, а Східну Галичину – поляки… Соборність має на увазі під собою духовне єднання людей, як в церковному, так і в мирському житті, а це те, чого нині нам так не вистачає. І ось тепер втілюється багатолітня мрія українського народу. Активісти ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» спільно  із громадою Дніпропетровщини та представниками міською влади планують 22 січня о 9-00 ранку прийти до пам’ятника молодому Тарасу Шевченку  для покладання квітів та вшанування Кобзаря, що все своє життя закликав українців до єднання заради майбутнього. Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і слава Йому за цю прекрасну країну – Україну!» У відповідь всі присутні разом з ансамблем «Рябинушка» заспівали «Гімн України».

На святі, підготовленому культорганізатором терцентру Оленою Швець-Васіною, пролунали і відомі українські пісні «Грає сонце в чистих водах» (вик. – Катерина Мавдюк), «Батько і мати» О.Злотника на сл.В.Крищенка (вик. – Антоніна Коваленко), «Ніч яка місячна» (вик. – Олександр Янковський), «В кінці греблі шумлять верби» (вик. – Антоніна Коваленко, Катерина Мавдюк, Галина Новохатько), «Чураївна» і «Цвіте, цвіте, черемшина» (вик. – Анна Колодка), і сучасна пісня «Вірні сини України» М.Герца на сл. О.Максимишин-Корабель (присвячено Небесній сотні) у вик. Олени Швець-Васіної.

Власний вірш «Ремісники живої долі» виконала Олена Швець-Васіна:

Живуча наша Україна!..
О. Гончар «Прапороносці»

Живуча наша Україна -
Хто б не топтав її ланів,
Врожаєм заповнялись скрині,
Який і в темряві зорів.

Вколисана небесним світом,
Володарка безцінних надр,
Похрещена кривавим цвітом
Народжувала вічний скарб -

Із покоління в покоління
Росли із диких таборів,
Із українського насіння
Майстринь плеяди і майстрів.

Сліпучо-жовтою блакиттю
Вони уквітчували дім.
Прапороносці! –крізь століття
Несли жертовне гасло рим.

Ремісники з живої глини,
Багаті бідняки-майстри.
Живуча наша Україна!
В нас є мистецтва гончарі! 

З віршами «Молитва» Людмили Лєгостаєвої, «Заплави Остапа Вишні» Юрія Кибця, «Молитва» Вадима Крищенка виступили (відповідно) Елеонор Штайнц, Ольга Новікова, Антоніна Коваленко, Ольга Новікова. Гумореска Павла Глазового «Лагідна вдача» у виконанні Анни Колодки розсмішили ветеранів. Вперше дует «ЕлЗі» виконав найвідоміший український танець «Гопак».

На завершення заходу ансамбль «Рябинушка» заспівав пісні «На Вкраїну милую полину» Олени Швець-Васіної на вірші незабутнього М. Потійка і «Гей, шуми, великий луже» Є. Пасічника на вірші П. Ребра.

Бережімо кожну хвилину нашого буття, молімось за МИР, за єдину, вільну, соборну нашу державу!

Слава Україні! Героям Слава! Слава Дніпропетровську! Слава ветеранам Бабушкінського територіального центру!

Ольга Денисенко,
член суспільної ради відділення
СПА територіального центру
соціального обслуговування  (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради

DSCN25~4DSCN25~120.01.16 День Соборност_ України (8)20.01.16 День Соборност_ України (7)20.01.16 День Соборност_ України (5)20.01.16 День Соборност_ України (4) 20.01.16 День Соборност_ України (2)DSCN2663