На Жовківщині відзначили переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича

2_29612 лютого на Жовківщині відбулася церемонія нагородження переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, приуроченого 145-ій річниці від дня народження та 100-річчю пам’яті письменника-демократа, соратника Івана Франка, Марка Черемшини, Лесі Українки, похованого у селі Монастирок на Жовківщині.

Завдяки організаторам, якими стали: Жовківська благодійна організація творчих та активних жовківчан «Розточани», відділ культури і туризму Жовківської РДА, районна бібліотечна система, Львівська організація Національної спілки письменників України, Українська асоціація письменників Західного регіону, захід відбувся на належному рівні.

У районному Народному домі відбулося нагородження 120-ти із 290 учасників, що стали лауреатами та дипломантами конкурсу. В рамках урочистої царемонії взяла участь голова Жовківської РДА Надія Щур та голова районної ради Роман Горбань, голова Львівської обласної організації Національної спілки письменників України Ігор Гургула, голова української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ.

Розпочинаючи урочистості, головний організатор другого конкурсу ім.Леся Мартовича Галина Фесюк подякувала за чисельну участь у конкурсі — 290 учасників з 20 областей України, США, Німеччини, Італії, в тому числі, відзначених 121, які прибули з 16 областей України та з Німеччини.

Конкурс мав на меті виразити пошану до письменника-демократа, що своє життя посвятив сатирі, яка показувала такі буденні, але важливі життєві речі.

«Немає нічого важливішого, аніж правда, що констатує гострі нагальні питання, які часто-густо так негативно впливають на наше земне життя, і які ніщо так не збудить, як слово, виражене письменником» - сказала Галина Фесюк.

Голова журі Надія Хомишин представила членів журі, серед яких - директор ЦБС Марія Довгань, методист відділу освіти Жовківської РДА Галина Васьків, методист відділу освіти Жовківської РДА Омелян Боровець, член НСПЖУ Ярослав Каліка, керівник Народного вокального жіночого колективу «Журавка» Дарія Купровська, директор Львівського ОЦЕНТ Роман Береза, член НСПУ Олесь Ганущак, музикант, художній керівник Народного дому села Гійче Галина Дорош, методист РНД Роман Слука, голова української асоціації письменників Західного регіону Елла Красноступ.

Впродовж двох годин проходило нагородження переможців – номінантів, серед яких, Любов Відута (Львів) у номінації «Дитяча книга», Іван Гентош (Львів) у номінації «Пародія», Любов Бенедишин (Сокаль) у номінації «Поезія. Книги), Олег Вістовський (Тернопіль, Заліщики) у номінації «Поезія. Добірки», Наталія Осипчук (Київ) у номінації «Новелістика. Книги), Петро Кухарчук (Житомир) у номінації «Поезія.Добірки», Василь Ткачик (Червоноград) у номінації «Музичний твір», та дипломантів ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу ім.Леся Мартовича. Спеціальні нагороди від Національної Спілки письменників України – Віра Бабчук (США), Оксана Маковець (США), Інна Калина (Німеччина), Ігор Дах (Червоноград), Вікторія Стасів (Львів).

Як сказала голова журі, заступник директора по роботі з дітьми Жовківської ЦБС Надія Хомишин, відзначення учасників було дуже нелегким, адже участь в конкурсі взяли не тільки початківці, а й 26 членів НСПУ, про що не знав жоден із членів журі аж до оголошення результатів.

«Насамперед обиралися роботи чи книги відповідно умов конкурсу: патріотична тематика, опісля - відповідність жанру та оцінка самого твору. Не раз доходило до смішного. Деякі учасники телефонували по декілька разів розпитуючи голову яку оцінку за твір одержали, але я не могла відповісти, навіть якби хотіла, тому що всі конверти з даними про автора були закриті і відкривати їх можна було лише після оголошення результатів" - пригадує Надія Григорівна.

1_643Після нагородження учасники виїхали у село Монастирок, на могилу письменника, де поминальну Панахиду відслужив місцевий священик отець Ярослав Кунинець, і який, до речі, щорічно, у день смерті і в день народження Леся Мартовича разом із парафіянами відправляє на могилі Панахиду. Окрім цього, на могилу зійшлося багато монастирчан разом із головою Замківської сільської ради Наталією Шумило, яка теж доклала максимум зусиль до організації зустрічі гостей-письменників із різних областей України.

Як також спонсорами стали працівники закладів культури Липницької, Кам'яногірської, Замківської, Погариської, Підліснянської сільської ради, депутат районної ради Андрій Домінік, підприємці: Петро Пешко, Іван Бокало.

Опісля гості поїхали до Замківської сільської ради на зустріч з громадою та активом села. Тут, як і годиться, зустріли дорогих гостей із хлібом-сіллю та показали інсценізацію новел Леся Мартовича. Приємно вражало й те, що екскурсію, яку мені вдалося вести по району в автобусі без мікрофона, гості слухали не перебиваючи, але ставили багато запитань. Наприклад, чи пила і пили - одне й те саме слово, чи в селі Добросин ще не перевелися добрі сини, та просили пояснити що означають назви сіл Бишків і Гійче.

Після годинного концерту у Народному домі, який підготували працівники культури Замківської, Погариської, Підліснянської та Камяногірської сільських рад, переможці конкурсу повернулися до Жовкви на вечерю у ресторан «Жовква».

А з 19-ї години на всіх чекав цікавий сюрприз - «Жіночий батальйон «Жовківчанка» з гумором та пампушками. Усі, хто залишився на Вечірніх читаннях, мали змогу послухати одне одного, ближче познайомитися та поспілкуватися. Хочу відзначити, що читали автори - дуже інтригуючи… І ось тут вже звучала чудова інтимна поезія. Чи то вечір навіяв, чи багато було закоханих письменників (думаю, друге важливіше), але серце раділо від чарівних віршів.

Після вечірніх читань, на гостей чекала вже тепла агрооселя «В оселі у Іванни».

Наступного дня, із самого ранку, ми з Інною Калиною, Василем Кузаном та Тетяною Пянковою вже були в прямому ефірі Львівського ТРК Львів на передачі «В Олеся Дяка».

А після повернення зі Львова, разом з тими, хто вже нас чекав на площі Вічевій у Жовкві, ми відбули екскурсію по Жовкві. Враження від учасників конкурсу – великі і позитивні6 багато запитань, думок і головне, цікавих поглядів на життя.

Біля 15:00 всі роз'їхатися. Надіюся, до нових зустрічей.

Галина Фесюк

Джерело: http://myzhovkva.com/…