Ольга Масалітіна — біографія

Ольга Масалітіна – українська письменниця, громадський діяч, член Української бібліотечної асоціації, авторка дитячої книги «Корабель уяви», енциклопедії для батьків «Ви та ваш малюк», що у 2013 році була видана мільйонним тиражем, книги «Книжечка-підказочка для моеї мамочки», журналу «Посібник про найщасливішого малюка» та інших видань, присвячених материнству і дитинству. Перший видавець журналу з питань материнства і дитинства «Мама і Я» та генеральний директор компанії РА «Гармонія». 

Космополіт за світоглядом, письменниця довгий час мешкала закордоном і багато подорожувала. Нині повернулася на Батьківщину, де відчуває зв’язок зі своїм корінням. Вважає, що ввібрала в себе любов до рідної землі і до своїх співвітчизників із молоком матері, адже історія родини Масалітіних у Києві нараховує більше 200 років.

«Мої предки багато чого зробили для свого рідного міста, приймали участь у його відбудуванні та духовному розвитку – це не дозволяє і мені зупинятися і дає наснагу для того, щоб жити і творити на рідній землі. Ми живемо у прекрасній країні, де так багато талановитих людей!» 

«Переконана, що дуже важливо розвивати таланти з дитинства та виховувати дітей в любові. Ми повинні дати нашим дітям дві речі – коріння та крила, – саме це запорука справжнього щастя, адже виховуючи дітей, ми виховуємо майбутнє нашої країни!»

«Моє натхнення – у моїх генах, у моїх дітях і в любові до рідної землі!»

Народилася у Києві в родині інженерів. Історія давнього купецького роду Масалітіних у Києві нараховує більше 200 років. Предки письменниці багато зробили для свого рідного міста, приймали участь у його відбудуванні та духовному розвитку.

«Космополіт за світоглядом, я довгий час мешкала закордоном і багато подорожувала.

Нині я повернулася на Батьківщину, де відчуваю зв’язок зі своїм корінням і маю бажання творити на своїй рідній землі.»

Освіта:

 • 1981-1991 рр. - Загальноосвітня школа № 169 м. Києва. Після закінчення школи вступила до КІБІ на спеціальність ВК.
 • 1991 - 1996 рр. - Київський інститут народного господарства, спеціальність «Міжнародна економіка».
 • 1993 р. - УЦ Української фондової біржі, кваліфікація «Брокер фондової біржі. Спеціаліст Інвестиційних Інститутів».
 • 2004 р. - Школа вищого менеджменту, «Сучасні системи управління персоналом»

Почала свою професійну діяльність у банківській сфері як керівник відділу валютних операцій. Потім очолювала агенцію видавничого дому «Гармонія», займалася реалізацією соціальних проектів за підтримки Міністерства охорони здоров'я України. Так почався шлях письменниці у видавничій сфері. Ольга Масалітіна стала першим видавцем журналу з питань материнства і дитинства «Мама і Я», автором проекту «Усвідомлене батьківство» і є генеральним директором видавничої агенції «Гармонія». 

Нині Ольга Масалітіна є також дійсним членом Української бібліотечної асоціації, співзасновницею Міжнародного конкурсу молодих авторів «Гранослов», учасницею численних конференцій, фестивалів, літфорумів, теле- та радіоефірів.

Видання

Ольга МАСАЛІТІНА, українська письменниця, громадський діяч: «Кожна моя книга – це моя дитина. І як кожна мама, я намагаюсь наповнити всіх свох дітей любов’ю, турботою і знаннями.»

Ольга Масалітіна є авторкою таких видань як: книга для дітей молодшого шкільного віку «Корабель уяви», енциклопедія для батьків «Ви та ваш малюк», що у 2013 році досягла мільйонного накладу, міні-енциклопедія «Твій малюк», книга «Книжечка-підказочка для моєї мамочки», журнал «Посібник про найщасливішого малюка» та інших видань, присвячених материнству і дитинству.

Книга для дітей молодшого шкільного віку «Корабель уяви», 2016 рік

Це перша книжка Ольги Масалітіної у жанрі «дитяча проза» - історія про неймовірні пригоди звичайної дівчинки Аліси, прототипом якої стала 10-річна дочка письменниці, та її друзів нашим загадковим Всесвітом. Дівчинка народилася в Америці, у місті чудес Сан Франциско, тому «Корабель уяви» видається двома мовами – українською та англійською. Також планується переклад книги німецькою мовою.

Перед читачем - твір, що пропагує сімейні цінності і любов до своєї рідної землі. З одного боку, це книжка-гра, експеримент із яскравими текстами та цікавими ілюстраціями, з іншого – це пізнавальна книга, наповнена фактами про навколишній та внутрішній світ людини, що покликана поглибити знання дітей молодшого шкільного віку та заохотити їх до читання.

«Посібник про найщасливішого малюка»

Тираж: 35 000 екз.

Це навчальні цикли для майбутніх та молодих батьків, які виходять двічі на рік, починаючи з 2013 року в рамках проекту «Усвідомлене батьківство», ініціативу проведення якої підтримали департаменти охорони здоров’я України. У створенні посібників беруть участь провідні спеціалісти МОЗ України та представники Української асоціації сімейної медицини.

У цих посібниках можна знайти відповіді на всі питання батьківства, починаючи з перших днів запліднення і до чотирирічного віку малюка. Тираж посібника на 6 місяців складає 35 000 екземплярів та розповсюджується по всій Україні.

«Книжечка-підказочка для моеї мамочки, 2012 рік

Тираж: 1000 екз.

«Книжечка-підказочка для моєї мамочки» – це історія про звичайних українських підлітків, які проходять непростий і по-своєму унікальний шлях дорослішання. Тинейджери прагнуть чимскоріш покинути чарівний світ дитинства, але в них стільки питань, проблем і у кожного - своя особлива система цінностей, що лише формується.

Роль батьків у цьому процесі важко переоцінити, і саме зараз особливо легко втратити той неймовірний зв'язок між мамою і дитиною одним необережним словом чи судженням. Але у чарівному світі нашої книжечки є дуже корисна річ – додаток «Усвідомлене батьківство», який можна встановити на свій телефон чи комп’ютер. Голосовий помічник Сінді, що «живе» у цій програмі завжди підкаже розгубленим батькам, як краще діяти у тій чи іншій ситуації. 

Український журнал, присвячений питанням материнства і дитинства «Мама и Я», 1999 – 2006 рр.

Тираж: 70 000 екз.

«Мама и Я» став першим українським часописом, що містив у собі практичні рекомендації для українських батьків щодо усвідомленого підходу до виховання дітей, розповідало про засоби та методи догляду за малюком від народження, про дитячу і сімейну психологію та допомагало молодим батькам зорієнтуватися на рику товарів та послуг для дітей. 

Обкладинки журналу «Мама и Я» двічі перемагали у Всеукраїнському конкурсі «Обкладинка року» в номінації «Сімейні видання».

Журнал із такою назвою виходить і досі: у 2006 році авторські права на ТМ МАМА и Я були передані компанії «Едіпресс».

Міні-енциклопедія для батьків «Твій малюк», 2001-2003 рік

Тираж: від 50 000 екз.

Цей довідник видавався в рамках серії «Усвідомлене батьківство» і містив практичні поради і рекомендації провідних спеціалістів з харчування, розвитку і виховання дитини у найважливіший і найвідповідальніший період її життя – у перший рік.

Реалізовано для: ТМ Huggies, компанія Kimberly-Clark

Енциклопедія для батьків «Ви та Ваш малюк», з 1997 року

Тираж: 20 000 екз.

У квітні 2013 року було видано ювілейний мільйонний тираж енциклопедії.

Це унікальна книга, яка стала першим адаптованим до українських реалій виданням, що висвітлює питання підготовки до материнства, розвитку, харчування і виховання дитини від народження до 10 років і включає рекомендації провідних українських спеціалістів: педіатрів, неонатологів і гінекологів. Це видання надає вичерпну інформацію всім молодим батькам, які хочуть, щоб їхні дітки росли здоровими та щасливими.

Енциклопедія «Ви та Ваш малюк» входила до складу «Пакунка малюка» і поширювалася безкоштовно серед породіль у пологових будинках України. Проект реалізовувався під патронатом Прем'єр-міністра та Президента України. В останні роки енциклопедія видається під керівництвом Асоціації сімейної медицини. Виходить щорічно українською та російською мовами.

Відзнаки:

 • Лауреат Міжнародного відкритого рейтингу якості товарів і послуг «Золота Фортуна» (2000 р.) в номінації «За плідну діяльність з підтримки материнства і дитинства в Україні» за видання «Енциклопедія для батьків і молодих батьків» і журнал «Мама и Я»
 • Почесна грамота  від Міністерства України у справах сім’ї, дітей і молоді.
 • Подяка від мера Києва (2008 рік)
 • Лауреат Міжнародного конкурсу «Обкладинка року» (2006 та 2007 р.р.)
 • Диплом Другого національного фестивалю соціальної реклами (2006 р.)
 • Особлива подяка від Асоціації сімейної медицини (статуетка).

Авторські свідоцтва:

 • Свідоцтво Права власності на твір: книга «Ви і Ваш малюк»
 • Свідоцтво про реєстрацію Права власності на твір: рукопис книги «Книжечка-підказочка для моєї мамочки».
 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Посібник про найщасливішого малюка».
 • Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Православна енциклопедія для батьків»

Посилання:

 

Ще одна біографія

Масалітіна Ольга Юріївна — письменниця, журналіст, видавець, громадський діяч,автор мільйонного накладу книги-енциклопедії для батьків «Ви і ваш малюк», власник рекламної агенції Гармонія, член Національної спілки письменників України, член Правління КО НСПУ.

Народилася в Києві 29 липня 1974 року народження, в сім'ї інженерів. По батьківській лінії походить з давнього купецького роду Масалітіних. Батько – Масалітін Юрій Вікторович (06.06.1944). Закінчивши Київський Політехнічний інститут, багато років пропрацював на одному з найбільших в країні підприємств важкої промисловості.

Історія родини Масалітіних у Києві нараховує близько 200 років. На Хрещатику, 9 розташовувалася сімейна лавка. Також Масалітіним, в дореволюційній Росії, належав великий шорний бізнес.

Мати – Калашникова Людмила Петрівна (08.03.1947), уродженка міста Сизрань, Самарської області (Росія). Закінчила Куйбишевський авіаційний інститут. У 1971 році переїхала до Києва, зустріла Масалітіна Юрія Вікторовича. Того ж року побралися.

Ольга Масалітіна розпочала свою професійну діяльність у банківській сфері – керівник відділу Валютних операцій. Потім очолювала агентство видавничого дому «Гармонія», займалася реалізацією соціальних проектів за підтримки Міністерства охорони здоров'я України. Так почався її шлях у видавничій сфері.

Освіта

1981–1991 р.р. – Загальноосвітня школа № 169 м.Києва. Після закінчення школи, вступила  на навчання в КІБІ, на спеціальність ВК.

1991–1996 р.р. – Київський Інститут Народного господарства, спеціальність «Міжнародна економіка».

1993 г. – УЦ Українській фондовій біржі, кваліфікація «Брокер фондової біржі. Спеціаліст Інвестиційних Інститутів ».

2004р. – Школа вищого менеджменту (Україна, Київ), «Сучасні системи управління персоналом»

Місце роботи:

1995 р. - керівник відділу Валютних операцій у банку.

Березень 1996 – і  донині – засновує та очолює агентство видавничого дому «Гармонія», займається реалізацією соціальних проектів за підтримки Міністерства охорони здоров'я України.

Проекти та громадська робота:

1997 р. – Енциклопедія «Ви та Ваш малюк»

1998 – і по сьогодні, автор проекту «Усвідомлене батьківство»

Видання мільйонним тиражем енциклопедії для батьків «Ви і Ваш малюк».

17 квітня 2013 року в приміщенні театру «Сузір'я» відбулася урочиста презентація з нагоди виходу мільйонної книги енциклопедії. [1]

Книга була видана за держаним замовленням. Накладом 780 000 примірників під патронатом Людмили Кучми, керівництвом Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України і особисто міністра Валентини Довженко. Ольга Масалітіна продовжила серію «Усвідомлене батьківство» і стала першим адаптованим до українських реалій виданням, які висвітлюють розмаїті питання підготовки до материнства, харчування, розвитку і виховання дитини від народження до 10 років. Енциклопедія входила до складу «ПАКУНКИ малюка» і поширювалася безкоштовно серед породіль у пологових будинках України. Проект реалізовувався під патронатом Прем'єр-міністра України. В останні роки енциклопедія видається під керівництвом Асоціації сімейної медицини. [2], [3]

Ольга Масалітіна – перший видавець українського журналу про материнство і дитинство «Мама і Я». Власник торгової марки «Мама і Я» в період з 2003 по 2006 рік. У 2006 році ТМ «Мама і Я» була продана Видавничому дому «Едіпрес Україна», журнал з такою назвою видається донині. [4]

Актуальний проект – «Усвідомлене батьківство» видається «Посібник про найщасливіший малюка». Старт проекту – листопад 2013 року. Видається донині.

РА General Public Relation (PR, Btl, видавництво) – рекламне агентство, яке очолює Ольга Масалітіна з 2001 року до цього часу[5].

Видання серії книг з неонатології на замовлення Національної Медичної Академії ім. Шупика.

Проведення національної BTL-акції.

Проведення міжнародного симпозіуму по неонатології на замовлення Асоціації неонатологів України.

Проведення Міжнародного конгресу з перинатології на замовлення Міністерства охорони здоров»я України. [6]

Науково-практична конференція з міжнародною участю «Медичні стандарти – шлях до забезпечення якісної та ефективної загальнолікарської практики», тендер на замовлення Міністерства охорони здоров'я України. [6]

Міжнародна науково-практична конференція «Медичні стандарти – шлях до забезпечення якісної та ефективної загальнолікарської практики», тендер на замовлення Міністерства охорони здоров'я України. [6]

Створення «Каталогу продуктів дитячого харчування» на замовлення Міністерства охорони здоров'я України.

Підстава програми «Подолання проблеми йододефіциту серед населення України» за замовленням UNICEF.

Проведення «Уроків Чемпіонів зі студією Серебрянської». [7]

У 2013 р. приймала участь у предвиборах до Верховної Ради України по виборчому округу №223 Шевченківського району м. Києва.

Член журі «Коронація слова»( 2016р),

Засновниця спецвідзнаки за « Кращий прозовий твір» на міжнародному молодіжному конкурсі кращих творів молодих авторів « Гранослов» ( 2016 р.)

2016 р. Автор проекту «Ukrainian Books in the world» спільно зі НСПУ.

Творчість:

Автор художніх книг:

«Корабель уяви» (в-во « Гармонія», ст. , 2016 р.)

«Книжечка-підказочка для моєї мамочки» (в-во « Гармонія», ст. , 2016 р.)

Автор серії коміксів «Вже не діти» (в-во «Гармонія», ст., 2016)

Авторські свідоцтва

Свідоцтво Права власності на твір: Книга «Ви і Ваш малюк»

Свідоцтво про реєстрацію Права власності на твір: рукопис книги «Книжечка-підказочка для моєї мамочки».

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Посібник  найщасливішого малюка».

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Корабель Уяви».

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Вже не діти: Кет та її ідеальний хлопець».

Свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір: «Вже не діти: Нік та футбольний талісман».

Дипломи, подяки, нагороди

Почесна грамота від Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді.

Подяка від мера Києва (2008 рік)

Диплом Міжнародного рейтингу і якості товарів та послуг «Золота Фортуна»

Диплом Міжнародного конкурсу «Обкладинка року» (статуетка)

Диплом Другого національного фестивалю соціальної реклами

Особлива подяка від Асоціації сімейної медицини (статуетка)

Рейтинг кращих дитячих книг 2016 року  за книгу « Корабель уяви»

Хобі та інтереси

Захоплюється екстремальними видами спорту, гірським туризмом, кайсерфінгом, вейкбордінгом. У той же час  комфортним відпочинком вважає час, проведений з дітьми. Улюблене місто – Сан-Франциско, де народилася молодша дочка Аліса.

Ще одне захоплення – вишивання ікон. Вишиті ікони святих, як «душевні подарунки», що зберігають тепло рук, любить дарувати своїм рідним, друзям і близьким.

На світських раутах віддає перевагу компанії старих добрих друзів і сім'ї. Любить автомобілі і подорожі, арт-фестивалі і хороші книги.

Один з головних життєвих принципів: «Успіх – це праця, помножена на мрію». А однією з головних цілей будь-якого бізнесу (в тому числі і свого) вважає меценатство і благодійність.

Примітки:

1. Офіційний сайт Масалітіної Ольги http://masalitina.com/

2.  Презентація мільйонного видання енциклопедії для батьків «Ви та ваш малюк» http://b2blogger.com/pressroom/160875.html

3. «Ви та ваш малюк» – популярна енциклопедія порад, надрукована мільйонним тиражем. http://1tv.com.ua/ru/news/2013/04/17/38209

4. Бути мамою – ціла наука. Енциклопедія «Ви і ваш малюк» стала бестселером в Україні http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1474698

5.  Презентація дитячої книги «Корабель Уяви»

https://youtu.be/Y7GPUO1DfhE

Ольга у ЗМІ:

Блоги письменниці