"Слово Просвіти" №35. Анонс

Сьогодні в столиці новина:йдуть тротуарами мами, ведуть дітей за руку. Хоча школа -завтра.Завтра,1 вересня вийде в світ "Слово Просвіти", число 35, яке відкриваємо статтею професора Івана Ющука,творця мовних бестселерів для української школи. Його стаття називається "Майбутнє України" -завтра за парти сядуть близько чотирьох мільйонів учнів, вчитимуть їх близько 500000 вчителів. Якість освіти та україноцентричність виховання - тему продовжуємо в інтерв'ю з академіком АПН Георгієм Філіпчуком та кореспонденції Марії Вишневської з Чернівців, де взялися оптимізувати, тобто- "укрупнювати" класи до чотирьох десятків учнів, по своєму зрозумівши міністра освіти Гриневич.

Саме в тижневику Ви можете прочитати Звернення у зв'язку з порушенням парламентом республіки Польша домовленостей щодо спільної оцінки польсько-українського протистояння у 1943-1945 роках. Його підписали близько 150 громадських і політичних діячів, збір підписів продовжується.

ЗНАЄТЕ, як звуть луганчанку, яка 9березня ц.р.вийшла з національним прапором до пам'ятника Кобзареві?Це наша просвітянка Ганна Іванівна Груша.Тепер уже можемо назвати її прізвище, бо 23 серпня, в день Прапора її затримали на тому ж місці поліцаї. Ми поспілкувалися з пані Ганною,читайте розповідь Володимира Семистяги.

Невтомна, освічена та переконлива Ірина Фаріон в статті "Траєкторія мовної полонізації України наприкінці ХУІ--упродовж ХУІіст."

"Чому "українські"олігархи мали б, але ніяк не полюблять українську мову" - це не риторика, а дослідження від Юрія Шевчука.

Рік Франка продовжується -чи тайте інтерв'ю Василя Нагірняка з учителькою-краєзнавцем Марією Пантелюк із села Довгополе на Верховинщині.

"Добра людина у світі"- спогад Михайла Слабошпицького про Миколу Охмакевича та інтерв'ю Тетяни Череп-Пероганич з Євгеном Букетом з приводу виходу його книжки про Швачку, що розвиває тему Коліївщини, "Читацьке віче", де дописувачами виступають письменники Володимир Базилевський, Вадим Пепа, Тетяна Майданович, багато цікавої інформацї про події, які відбуваються щодня, виставки, вернісажі, авторські вечори - про все це на шпальтах "Слова Просвіти" 1 вересня 2016 року.
 

Любов Голота,
головний редактор газети "Слово Просвіти"