Лист із «Південної столиці» Казахстану

%d1%82%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%81-%d1%88%d0%b5%d0%b2%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%ba%d0%be-%d0%b2-%d0%b0%d0%bb%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%b8На гостині в Казахському національному університеті імені аль-Фарабі побували відомий український поет, прозаїк, публіцист, перекладач, президент Міжнародної  Академії літератури і мистецтва України Сергій Дзюба та письменниця, літературознавець, перекладач, журналіст, вчений – доктор наук з соціальних комунікацій, професор Тетяна Дзюба.

Республіка Казахстан готується відзначити 25-ту річницю здобуття Незалежності. В історії України та Казахстану – чимало спільного, що могли зауважити й наші гості-колеги. Попри недовгий час перебування, вони встигли дуже багато: прочитати лекції та провести майстер-класи, взяти участь у Міжнародній конференції, розповісти про Україну та свої творчі й наукові досягнення в інтерв’ю, подивитися мегаполіс та його околиці і навіть здолати гірську вершину.

Ми сподіваємося, що масштаби та краса університетського кампусу, велич гір Алатау і, звісно, казахська східна гостинність запам’яталися нашим друзям, відтак їм мріятиметься-прагнутиметься знову повернутися до Алмати, де є вулиця Тараса Шевченка та пам’ятник Кобзарю, де знають і сердечно співають українських пісень, а чимало казахів із приємністю згадують роки навчання у вишах України.

Журналістська спільнота Алмати з цікавістю спостерігала за перебуванням українців на казахстанських теренах. Діловий візит Сергія та Тетяни Дзюби, чудових перекладачів-дослідників, письменників і організаторів літературного процесу в Україні та за її межами, а Тетяна, окрім того, ґрунтовний науковець, – залишив, справді, незабутнє враження. Вони – дивовижні працелюби, які своїм прикладом заперечують бездіяльність та лінощі, як спосіб життя! Тонка іронія, всебічна ерудиція, патріотизм та енергійність – ці якості українських друзів є гарантією нашого майбутнього ефективного співробітництва. Студенти та викладачі університету з великим задоволенням пригадують спільно проведений час. Тож очікуємо, що крос-культурні комунікації розгортатимуться і невдовзі з’являться нові книги та цікаві проекти.

Гюльнар Муканова,
кандидат історичних наук, доцент факультету журналістики
Казахського національного університету імені аль-Фарабі,
м. Алмати, Казахстан

На фото: пам’ятник Т. Г. Шевченку в Алмати.