Микола Мозговий у бронзі — як живий

 1 вересня з боку службового входу Національного палацу мистецтв «Україна» відбулося урочисте відкриття скульптури-пам’ятника Великому Маестро, який оспівував і збагачував Україну піснями, Миколі Мозговому.

Якби знаменитий співак та композитор був живим, йому цього дня виповнилося б 70.

Відкриття пам'ятника, де Микола Мозговий на думку багатьох присутніх «наче живий», відбулося в колі рідних, друзів, шанувальників творчості. 

Ініціювала цей проект донька народного артиста України Олена Мозгова.

— Ми довго до цього йшли, – зазначила вона, дякуючи людям, завдяки підтримці яких, пам'ятник з'явився. Особливі слова вдячності звучали на адресу відомої в мистецьких колах людини, гендиректора палацу «Україна» - Романа Недзельського.

Авторами оригінального мистецького твору є скульптор Мішель Іщенко та архітектор Леонід Малий.

За задумкою доньки композитора, пам’ятник спроектований таким чином, аби кожен бажаючий міг присісти біля Миколи Мозгового.

Після відкриття пам'ятника, люди підходили, сідали, фотографувалися на згадку.

Опісля в Палаці «Україна» відбувся концерт пам'яті Миколи Мозгового, де впродовж трьох годин звучали його пісні у виконанні Ірини Білик, Тіни Кароль, Алли Кудлай, Володимира Ткаченка, Олександра Пономарьова, Віталія Козловського та багатьох інших, як відомих, так і зовсім ще юних виконавців. 

Олена Мозгова, незмінна ведуча таких концертів пам'яті, вкотре згадувала про батька, про те, якою Людиною він був, і як важливо таким українцям ставити пам'ятники за життя. А з екрану до всіх присутніх в залі звертався Микола Мозговий, він зичив усім добра і здоров'я. А люди аплодували йому стоячи, як це було й колись.