Віншування володарів Відзнаки імені Івана Багряного за 2017 рік

У місті Дніпрі, в Будинку мистецтв, урочисто нагородили володарів Відзнаки імені Івана Багряного 2017 року. 

Іван Багряний, видатний  письменник і політичний діяч, автор книг поезії і прози «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою» та ін.

Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подихуборовся за незалежність рідної України, соціальний захист знедолених, розкріпачення кожної людської особистості. Художні й публіцистичні твори І. Багряного видавалися іншими мовами не тільки в Європі, а й у США та Канаді.

З метою популяризації ідей, творчості та життєвої державницької настанови визначного українця, Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» (представництво Фундації Івана Багряного на Січеславщині) заснували Відзнаку імені Івана Багряного.

У 2017 році лауреатами почесної нагороди стали:

Владика Симеон, керуючий Дніпропетровською Єпархією УПЦ КП (м. Дніпро)  – за розбудову Української Церкви на теренах Наддніпрянщини, патріотичну діяльність та підтримку бійців АТО, волонтерів і родин українських воїнів.

Тетяна Дзюба, поетеса, перекладач, літературознавець, журналістка, науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор (м. Чернігів) – за високоталановиті переклади українською мовою віршів видатних поетів світу.

Світлана Талан, письменниця (м. Сєверодонецьк Луганської області) – за визначну творчу діяльність та систематичне висвітлення боротьби українського народу за свою незалежність і сучасне життя Донбасу в  художніх творах та публіцистичних статтях у журналі «Бористен».

Родина Івана та Світанни Свириденко (Коннектикут, США) – за багаторічну, протягом не одного десятиріччя, просвітницьку роботу в діаспорі та Україні  спрямовану на збереження  національної ідентичності українців, примноження духовності нашого народу, сприяння поширенню   національної культури, мови, стародавніх  народних  традицій. А також за  волонтерську діяльність щодо  підтримки  Збройних Сил України у війні з російськими агресорами на Донбасі.

Сергій Дзюба, письменник, журналіст, перекладач, критик, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України(м. Чернігів) – за видатну міжнародну діяльність на благо України.

Подружжя Антона та Ольги Філімончук (Нью-Джерзі, США) – за  сприяння посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень  влади США на користь України, поширенню правди на Заході про  Голодомор в Україні 1932-1933 років,  організацію та участь у численних  громадських акціях, спрямованих на утвердження демократії і незалежності  України.

У ході святкової імпрези, окрім віншування переможців,прозвучав усний випуск журналу «Бористен»;відбулося знайомство з новою книжкою видавництва щомісячника – «Мобілізовані серцем. Волонтери російсько-української війни»; виступилиталановиті митці.

Також прес-конференція організаторів і лауреатів Відзнаки імені Івана Багряного відбулася в обласній організації Національної спілки журналістів України.

Щиро вітаємо нагороджених!

Фідель Сухоніс,
головний редактор Всеукраїнського щомісячника «Бористен»,
голова журі

Фідель Сухоніс та Ольга Рєпіна (журі)

Тетяна Дзюба

Організатори та лауреати

Відзнака Івана Багряного

Бористен

Афіша