Галина Теличук презентувала «Таємне життя Святого Миколая»

 18 листопада у затишку творчої майстерні «Світлиця», що розташована на території аутлет-містечка «Мануфактура» (http://manufactura.ua/ru/) пройшла презентація першої книги молодої письменниці Галини ТЕЛИЧУК.

«Це найперша казка у віршах, яку я написала для свого маленького сина. Символічно, що видання – персоналізоване, і кожна мама може прочитати своєму малюку казку саме для нього».

«Таємне життя Святого Миколая» видається двома мовами – українською і російською. Галина – професійний перекладач, тому не дивно, що кожна версія має свою неповторну атмосферу і енергетику. У адаптованій російськомовній версії – головний герой Дід Мороз.

Ваша дитина – головний герой казки!

Кожне видання – унікальне, адже серед чарівних новорічних ілюстрацій розміщені фотографії конкретного малюка, а у тексті на кожній сторінці є звернення або згадка про нього. Так володар книги стає її головним героєм. Директор видавництва “Fairy Tale” Олексій ОЛЕЙНИК, в якого самого троє синів, розповів про свою ідею та її реалізацію у персоналізованих казках та віршах:

«Щодня я спостерігав, як гаджети поступово «вбивають» у дітях любов до читання. А це - дуже цінна і корисна навичка для отримання нової інформації! І я задумався, як виправити цю ситуацію? Як зробити читання таким же улюбленим заняттям, яким воно в дитинстві було для мене? Я знаю, що ім’я для кожної людини - найперше і найважливіше! Тож помістивши ім’я дитини і її фотографії всередину книги, я роблю її головним героєм цієї чарівної та повчальної історії! Скажіть, якщо про вашу дитину написали вірші або казку – хіба ж їй не цікаво буде заглянути в книгу?»

Чарівний світ ілюстрацій

Ілюстратор книги Олена ДМИТРЕНКО розповіла про особливості і секрети своєї професії та показала свої оригінальні роботи, які потім і стали затишним світом книги про Святого Миколая і його родину.

«Герої книги – це майбутні друзі читачів, тому важливо, щоб вони були добрими, відкритими, викликали у дитини довіру та прихильність. М’які риси обличчя, круглі окуляри, кудрява борода, рожеві щічки, косички та, обов’язково посмішки - це не помічається читачем одразу, але підсвідомо, додає м’якості образу та доброти. Також я додала до моїх ілюстрацій велику кількість деталей, щоб малечі було цікаво розглядати сторінку за сторінкою довгими зимовими вечорами»

 

Святий Миколай теж чистить зуби!

Авторка Галина ТЕЛИЧУК розповіла про прототип Святого Миколая, про те, чому її герой саме такий – звичайний дідусь, трохи лінивий любитель цукерок, який не проти поспати зайву годинку і дуже довго чепуриться.

«Є дві основні ідеї, які я заклала у свій твір. Дитина має зрозуміти, що не потрібно бути чарівником, щоб творити дива. Кожна добра справа – це вже є диво. Цю тему можна розвинути і пояснити малюкові, що в його силах робити безліч добрих справ вже зараз: він може доглядати за домашньою тваринкою, допомагати мамі зібрати іграшки, тощо. Також прочитавши цю історію, дитина має засвоїти, що не потрібно бути ідеальним, щоб тебе любили. Всі ми маємо свої милі недоліки і дійсно рідні люди завжди тебе підтримають і допоможуть – як родина Святого Миколая допомогла йому підготуватися до Нового року»

Також Галина розповіла про те, як діють персоналізовані казки і колискові з точки зору психології, а також - яку практичну цінність для мам несе ця книга. «Таємне життя Святого Миколая» - це не лише історія про Новий рік. Під час її читання з малюком можна поговорити про режим дня та гігієнічні процедури, про домашніх тварин, улюблені страви, про шкідливі звички, про далекі країни і сімейні традиції.

 

Мрії збуваються!

Письменниця переконана,  що читати разом – це безцінний досвід як для дітей, так і для батьків. У кожній книзі є звернення до батьків, в якому вона закликає їх частіше відкладати свої смартфони та брати до рук дитячу книгу. Це не лише зблизить з власними дітьми, а і – допоможе справдитися найзаповітнішим мріям!

«У книзі є конверт, адреса одержувача – Північний полюс. Я пропоную намалювати разом із малюком його мрії і надіслати Святому Миколаю. Взагалі психологи радять частіше питати у дітей, про що вони мріють. І в нормі вони мають одразу видавати 4-5 глобальних мрій, навіть не замислюючись. Однак сучасні діти часто - розгублені, у них є багато «хочу», але їх вже нічого не радує. Тому важливо читати разом книги, обговорювати їх, разом мріяти, розповідати про свій досвід, щоб діти змогли розбивати свої мрії на конкретні цілі та досягати їх. Так ми станемо ближчими з нашими дітьми, і в наших домівках буде більше щастя.»

В рамках презентації маленькі гості мали змогу спробувати себе у ролі ілюстраторів та авторів книги про новорічні подарунки.

Ознайомитися та замовити книгу «Таємне життя Святого Миколая» можна на сайті видавництва

http://www.ft.co.ua/shop/ditina-yimya-i-taemne-jittya-svyatogo-mykolaya/

http://www.ft.co.ua/shop/rebenok-imya-i-tainaya-jizn-deda-moroza/

Фотографії – Олександр ГРУШКО