Чверть століття - зі "Світлицею" у серці

За давньою традицією – в останню п’ятницю перед Новим роком, напередодні «Світличного» дня народження, цьогоріч – ювілейного, двадцять п’ятого! – у «Світлиці» в Сімферополі зібралися однодумці, світличани, щоб оглянутися на ще один прожитий газетою рік і заглянути в рік прийдешній.

Пом’янули побратимів, які несли на своїх плечах «Світлицю» і тримали в Криму українське небо, скільки стало сил. Усі вони тепер – на редакційному стенді «Зі Світлицею у серці…» Гірко, що незадовго до ювілею цей скорботний список поповнився ще одним світличанином, поетом Федором Степановим, котрий був одним з перших працівників редакції у далекому 1993 році…

Поділилися наболілим, переглянули архівні відеокадри – зокрема, про святкування 5 років тому 20-річчя «Кримської світлиці», спеціально до якого поет, співак і режисер Юрій Хропаченко написав пісню і зняв присвячений газеті рекламний відеоролик. Пан Юрій не порушив традицію і виконав для присутніх пісню, написану тепер вже до «срібного» ювілею «Світлиці». І наша шанувальниця Лариса Данилейченко, котра на 20-річчя подарувала редакції колоритних українських Івасика та Одарочку – наряджених в українські строї ляльок, що стали нашими «Світличними» символами, тепер в дарунок газеті принесла зроблену нею ляльку-мотанку – як оберіг, як символ Віри й Надії.
Ось на цій хвилі – Віри й Надії – і вступаємо в рік новий, 2018-й, з яким сердечно вітаємо усіх наших щирих шанувальників. І примножуємо наші побажання поетичними рядками кримської поетеси Галини Литовченко, котра хоч і не змогла бути присутньою на цій зустрічі, але душею була з нами – як і десятки, сотні наших читачів, котрих не розпорошило часом і випробуваннями, що випали на нашу спільну долю. Тож до зустрічі у році новому, земляки!

Кримчани-світличани

***
Вітаю колектив та друзів "Кримської світлиці" з 25-річчям! Успіхів, процвітання та оптимізму!

НА 25-РІЧЧЯ «КРИМСЬКОЇ СВІТЛИЦІ»

Душа відкрита, і настіж двері.
Думки і дії – всі на папері.
Життя країни у свіжім слові,
зі злом до ґерцю завжди готова.

Вона не дівка й не молодиця,
лиш чверть століття живе «Світлиця».
До сотні років їй процвітати
в родині славній і чистій хаті!

Вітання щирі летять крізь зиму
із Запоріжжя, Полтави, Криму…
Їй добрих друзів, тепла по вінця,
сьогодні зичать всі українці.

Галина ЛИТОВЧЕНКО
Бахчисарайський район
29.12.2017

(Більше фото – на Фейсбук-сторінці «Кримської світлиці»:
https://www.facebook.com/krymskasvitlytsia)