Фестиваль-конкурс "Поетичний рушник - 2018"

Обухівська  міська  рада спільно з ВГО “Народна  академія творчості інвалідів” та КОО ВГО “Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів” з приємністю повідомляє  про початок  Восьмого поетичного фестивалю-конкурсу для людей з інвалідністю “Поетичний рушник”. 

Фестиваль присвячений пам'яті відомого українського поета Андрія Самійловича  Малишка. За час свого існування він згуртував чимало споріднених творчих душ з різних міст, сіл, селищ України. Дав можливість заявити про себе тим, у кому іноді не підозрювали митця навіть найближчі сусіди. Лауреати мали змогу брати участь у майстер-класах, друкуватися в колективних збірниках, виступати зі своїми творами на радіо… Без сумніву такі успіхи тішили засновників фестивалю. Вони розуміли, що справа дійсно хороша і затребна. Тож було прийнято рішення: незважаючи ні на які чисельні життєві проблеми, котрі нині переживає наша країна, восьмий “Поетичний рушник” має обов’язково відбутися.

Ми охоче вітатимемо серед учасників “Поетичного рушника” жителів Львова і Дніпропетровська, Тернополя і Харкова, Івано-Франківська та Одеси  – одним словом, територія нашого фестивалю обмежується лише територією нашої держави. Тож, якщо ви любите писати і маєте бажання поділитися своїми творами із  зовнішнім світом, наш захід саме для вас! Не соромтеся й не вагайтеся.  Натомість уважно ознайомтесь із положенням фестивалю, складіть необхідний  конкурсний пакет і відправте його за адресою, що вказана у тому ж таки  положенні. Приєднуйтесь самі, залучайте рідних, друзів та просто знайомих.  Гостинна Обухівська земля буде рада кожному віршотворцю.

Ви матимете змогу отримати об'єктивну оцінку ваших поезій. Якщо поталанить  увійти до когорти переможців, отримаєте запрошення на фінальну частину, де  зможете почути вірші інших переможців та почитати власні. Зможете  познайомитися з організаторами заходу, членами журі та своїми  колегами-конкурсантами і можливо знайдете співзвучну своїй душу на довгі  роки щирої дружби та співпраці. Хороший настрій, тривале натхнення, творчий зріст, нові  друзі та нові можливості – все це і багато іншого може принести вам,  шановний майбутній учаснику, наш скромний захід.

І пам’ятайте, участь у фестивалі “Поетичний рушник” – безкоштовна. Якщо ви почуєте від когось про необхідність внесення певної грошової суми задля участі у фестивалі, обов’язково повідомте про такий випадок організаторів (засоби зв’язку вказані нижче).

Положення про Восьмий фестиваль-конкурс “Поетичний рушник”

1. Загальне

1.1. Засновники  фестивалю  –  Обухівська  міська  рада.
Співзасновники – ВГО “Народна  академія творчості інвалідів” та член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України Геннадій Горовий.
1.2. фестиваль всеукраїнський.
1.3. Допускаються твори українською та російською мовами.
1.4.     Мета фестивалю –  сприяння   процесам  самореалізації,  реабілітації  та  соціальної адаптації  людей з  інвалідністю засобами  культури і мистецтва.

1.5.     Завдання  фестивалю  –  заохочення   людей   з   інвалідністю до занять  творчими  мистецтвами,  соціальна  адаптація  таких  людей у суспільстві,  виявлення  серед  них  нових  талантів, популяризація  літератури,  обмін    досвідом,   спілкування   з   відомими   літераторами,  направлене  на  удосконалення   творчої  майстерності  людей  з   інвалідністю,  відкриття   для  них  ширшого  доступу  до  більшої  аудиторії, а також залучення державних  та  комерційних  структур  до  більш  повного вирішення проблем людей з  інвалідністю.
1.6. Девіз фестивалю: “Рушник волію виткати зі слів, щоб  милувались  ним  віками  люди” (Г. Горовий).

2. Оргкомітет

2.1. Для  проведення  фестивалю  створюється  оргкомітет,  котрий  формується  засновниками фестивалю.

2.2. Оргкомітет має право вносити зміни  й  доповнення  в  положення фестивалю.

2.3. Журі  формується  оргкомітетом  з  діячів  культури,  з  громадських діячів та представників засновників фестивалю.

3. Етапи проведення фестивалю

3.1. Перший етап – період подачі творів конкурсантами.  Твори  приймаються  з  30 квітня до 30 липня 2018 року. Роботи,  надіслані  після  цього терміну,  не розглядаються.

3.2. Другий  етап  –  період  роботи  журі.  Надіслані  на  фестиваль  твори  розглядаються членами журі до 30 вересня.

3.3. Третій етап – фінал фестивалю. Фінал  проводиться  наприкінці жовтня – на початку листопада. 
3.4. Остаточна дата проведення фіналу встановлюється організаторами фестивалю. Про  час і місце проведення фіналу, переможці будуть проінформовані додатково  і  не менше ніж за два тижні до заходу.

3.5. По завершенню фестивалю на сайті Обухівської міської ради (obukhiv.kiev.ua) всі бажаючі зможуть дізнатися імена переможців.

4. Пропоновані номінації

1. “Дитяча поезія”;

2. “Поезія для дітей”;

3. “Інтимна лірика”;

4. “Мій рідний край”;

5. “Присвяти”;

6. “Рондель”;

7. “Поетична хвиля” (в цій номінації розглядаються твори, що  заслуговують  нагородження,  але  не  відповідають  жодній  із   шести інших  номінацій).

Кожна номінація передбачає три призових місця. Передбачається також Гран-прі та окрема відзнака – “Симпатія журі”.

5. Оформлення конкурсного пакету
    5. 1.  Автобіографія  (подається  у  довільній  формі від третьої особи, обов'язково  вказуються:  прізвище, ім'я, по батькові; вік і місце народження, інвалідність, освіта,  творчі здобутки, місце  роботи, повна адреса та засоби зв’язку – телефон, електронна пошта тощо);

    5.2. Максимальна кількість творів – до п'яти одиниць в одну номінацію.
5.3. Один вірш не повинен переважати семи куплетів.

5.4.Конкурсант  має право надсилати твори не більше ніж у три номінації та немає права  вигадувати номінації, що не зазначені у положенні.
5.5. Все вище перераховане надсилається у роздруківці на аркушах формату ”А4“ та з електронною копією, котра може бути прикладена до роздруківки на DVD  або CD- диску чи надіслана на e-mail: genagor@ukr.net.
5.6. Твори набираються у вигляді файла Microsoft Word,  формату (doc), стандартним  шрифтом  Times  New Roman, 14  кеглем, з одинарним міжрядковим інтервалом.

5.7. Організатори наголошують, що недотримання якоїсь із вище перерахованих умов оформлення конкурсного пакету є приводом для його відхилення.

5.8. Матеріали, надіслані на фестиваль, не рецензуються і не повертаються.

6. Конкурсний пакет вважається не дійсним і не допускається до розгляду членами журі у наступних випадках:

6.1. Якщо відсутній паперовий носій, чи електронна копія;
6.2. Якщо відсутня біографія;
6.3. Якщо відсутні засоби зворотнього зв’язку;

6.4. Якщо кількість надісланих на конкурс творів переважає зазначену;

6.5. Якщо об’єм окремо взятого твору переважає зазначені сім куплетів;
6.6. Якщо текст набраний меншим за 14 кегель;

6.7. Якщо електронний варіант не відповідає зазначеному формату “doc”.

7. Пакети документів надсилаються за наступною   адресою:

7.1. 08703, Київська обл., м. Обухів-3, вул. Київська, буд. 156, кв. 24, на ім'я Горового Геннадія Володимировича.
7.2. Електронні копії надсилаються на e-mail: genagor@ukr.net з поміткою у назві листа: “на конкурс “Поетичний рушник”.

7.3. Додаткова  інформація   за   телефоном:   (068)   129-44-22 (дзвінки  приймаються в будні з 9-00 до 15-00).

7.4. Пам’ятайте: якщо під час формування конкурсного пакету вам щось не зрозуміло – краще перепитати, ніж зробити по-своєму, і потім з’ясувати, що зробили не правильно. Конкурсний пакет, оформлений неналежним чином, до розгляду членами журі не допускається.