Можна сидіти без діла й нарікати на брак світла, позитиву, добра у світі. А можна щодня своїми цікавими ідеями, добрими справами запалювати свічки, аби того всього у нашому українському домі ставало більше. Що й робить невпинно та невтомно співачка, мисткиня, науковець, волонтер Анжеліка Рудницька, котра вже багато років поспіль у кожну свою акцію, у кожну дію закладає благодійне звучання, наповнює глибоким змістом, обрамляє красивою формою, збагачуючи цей світ любов’ю, гармонією, небайдужістю.
А власний день народження для неї — то не свято однієї людини, а можливість об’єднати українців для благої справи, бо, як каже сама Анжеліка, «хтось там згори вирішив, що я — натхненниця, котра все життя когось окриляє, рятує, духовно укріпляє, надихає…»
Не став винятком і цьогорічний день народження, напередодні якого вона зібрала друзів у Національному музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові на арт-толоку, яку називає маленькою моделлю ідеальної країни. Кожен охочий і небайдужий до збереження національної спадщини міг долучитися до благого діла — порятунку нашого історичного скарбу, що є частиною унікального музею під відкритим небом. Хата з села Самари Волинської області, збудована у 1587 році і знайдена нашими науковцями в 1970-му, — найдавніший з-поміж існуючих зразків традиційного поліського житла. І вона потребує значних коштів на відновлення, збереження. Саме на це й збирали гроші ті, хто взяв участь в арт-толоці.
А ще всі гуртом прикрашали музейні обійстя — садили квіти, прибирали подвір’я, білили хату.
На Співочому полі звучала українська пісня, музика. У благодійному концерті взяли зокрема участь артисти Іларія, Ольга Нестеренко, Марія Кононова, Ярослава Руденко, Роман Гриньків, Лариса Дедюх, Наталія Шелепницька, дитячий фольклорний ансамбль «Зернятко» під керівництвом Раїси Заклецької. Учасники арт-толоки водили хороводи, демонстрували під час дефіле неймовірної краси жіночі віночки авторства художниці-майстрині Надії Козаченко. Знайомилися, спілкувалися, відпочивали, насолоджувалися красою, природою музейних просторів.
Кожен із нас будь-якими діями, справами щодня має можливість вписати своє ім’я в історію української благодійності. Будете в Пирогові — завітайте і на Полісся, загляніть до тієї понад чотирьохсотлітньої хати, торкніться рукою і серцем її дерева, історії нашої, і, можливо, вам теж захочеться, аби вона дочекалася ще й ваших онуків та правнуків. Історію ж бо творимо ми всі разом. І про це нам щоразу нагадує, на те надихає Анжеліка Рудницька, організовуючи зокрема й ось такі арт-толоки.
Тетяна Власюк,
головний редактор газети «Порадниця».
Фото Євгена Добриніна
Більше інформації читайте в газеті «Порадниця» за 14 червня 2018.
Більше фото див.: https://www.facebook.com/vlasyuktetyana/…