«Карпатський Пегас» у Нагуєвичах

25-26 серпня 2018 року у рідному селі Івана Франка Нагуєвичах відбувся IV Всеукраїнський поетичний фестиваль «Карпатський Пегас» та вручення Премії Ордену Карпатських Лицарів. Дійство проходило на території парку та музею генія української нації за сприяння Національної спілки письменників України, Дрогобицької районної ради, Дрогобицької районної державної адміністрації, літературної агенції «Зілля», музею-садиби Івана Франка, громади села.

У неділю, 26-го серпня, поетичний фестиваль органічно влився у організований директором музею Богданом Лазоракометнофест, на головній сцені якого поруч із музикантами та фольклорними колективами виступали члени журі та переможці однієї з найпрестижніших поетичних премій України. Серед членів журі фестивалю – два лауреати Шевченківської премії, а саме Анатолій Кичинський (Херсон) та Петро Мідянка (Закарпаття).

У програмі поетичного фестивалю: екскурсії, читання віршів верхи на коні, поетичні змагання за «підкову Пегаса», презентації книг, виступи дитячих письменників на Галявині казок, автограф-сесії, зустрічі із читачами, нагородження переможців Премією Ордену Карпатських Лицарів, неформальне спілкування біля вогнища, поетичний куліш, книжкова толока.

Серед гостей фестивалю: автор пісень Віктора Павліка та Гайтани Сергій Лазо (Тернопіль), головний редактор «Перевалу» Ярослав Ткачівський, Степан Процюк, Таня П’янкова та Василь Шкурган (Івано-Франківськ), поети і перекладачі Анна Багряна, Володимир Погорецький (Чортків), Оля Ляснюк (Луцьк), Сергій Дмітрієв (Одеса), Віктор Мельник (Вінниця-Київ), автор-виконавець Юлія Качула (Крим), Ігор Гургула, Олесь Дяк, Оксана Мазур, Роксолана Жаркова (Львів), Сергій Федака, Олександр Гаврош та Михайло Носа (Ужгород), Галина Фесюк (Жовква), Серго Сокольник, Сергій Куліда (Київ) та інші. Відділ культури Дрогобицької райдержадміністрації, музей Івана Франка та кінотеатр «Злата» організовали нічний перегляд фільму «Червоний» під відкритим небом та зустріч із автором роману та кіносценарію Андрієм Кокотюхою.

Етнофест у садибі Франка, який організував директор музею Богдан Лазорак, передбачає близько 50 локацій, де булипредставлені майстер-класи гончарів, ковалів, арбалетників, трембітарів, сопілкарів та інших народних майстрів і митців. Два фіакри, дитячі майданчики, виїзна торгівля, атракціони, концерти зробили вихідні у Нагуєвичах незабутніми.

Результати голосування журі Премії Ордену Карпатських лицарів:

У номінації краща добірка:
1 місце - Людмила Іванець (м.Харків) - добірка №29
2 місце - Марія Козиренко (м. Харків) - добірка№ 18
3 місце - Ольга Новак (м. Івано-Франківськ) - добірка №30

Дипломанти: 

Наталка Янушевич (м.Дрогобич) - добірка№46
Наталка Данилюк (Рожнятівщина) - добірка№42
Іванна Юрків (м.Івано-Франківськ) - добірка№ 44
Оксана Мазур (м.Львів) - добірка№4
Олександр Букатюк (м.Івано-Франківськ) - добірка№31
Олександр Козинець (м.Київ) - добірка№40
Ольга Мацо (м.Одеса) -добірка№ 71

У номінації краща книга:

1 місце - Михайло Жайворон
2 місце - Василь Клічак
3 місце - Микола Гриценко

Спецвідзнака Конкурсу і посвячення у Лицарі Слова - Іван Гентош

На IV Всеукраїнський поетичний фестиваль «Карпатський Пегас» були також запрошені гості зі Свалявщини- знаний тамада та вчитель української мови та літератури з с.Керецьки Василь Маровді та фотохудожник Микола Поцко (м.Свалява) який представляє повний фоторепортаж з побаченого в перший день свята З неймовірно позитивними враженнями, але по БЕЗДОРІЖЖЮ Франкової землі, повернулись додому.

Микола Поцко