Пробудження весни

Пам'ятаєте Шевченкові вірші: “Встала весна, чорну землю сонну розбудила...” А хто ж розбудить весну? Завжди знайдеться людина, яка скаже: “А на що її будити, сама прийде у свій час.” А можливо весні приємно, щоб ми її кликали, щоб ми її пробуджували. В давні часи так і було: діти і молодь співали веснянки, при цьому ще й витанцьовували особливі, магічні танці. А я знаю сучасну жінку, яка вміє пробуджувати весну, ще й інших навчає цього чудового мистецтва.

Лариса Валентинівна Федорченко, керівник дитячого хореографічного колективу “Гранд” будинку культури імені Чайковського селища Володимирівка що на Донеччині,  впевнена, що нині, як ніколи, є потреба дарувати одне одному позитивний, власне весняний настрій. Лариса давно мріяла створити хореографічну композицію за мотивами “Лісової пісні” Лесі Українки. І цього року вона нарешті вигадала такий, як відчувала,  малюнок сценічного дійства. Втілити у рухах образи міфічних персонажів лісової феєрії юним акторам допомагало незвичне, яскраве вбрання. Лариса Валентинівна разом з батьками своїх вихованців вигадала, як мають виглядати сценічні костюми, разом шили і виготовляли деталі-прикраси. 

Серед персонажів композиції були і Мавка, і юний Лукаш, який так гарно вигравав мелодію на сопілці. А музичною основою цієї чарівної історії несподівано стала сучасна українська пісня з репертуару Тоні Матвієнко, яка органічно поєдналася з хореографічним малюнком запропонованим Ларисою Федорченко:

«Дивна  квітка  ніжна  сама
Дивиться у небо.
Україно, Ти як  мама,
Знов я йду до Тебе!
Хмари сонце закривають
Та летить лелека,
Знаю, щастя не буває,
Якщо Ти  далеко.»

Почула весна цей заклик, і прийшла на нашу багатостраждальну донецьку землю, і обличчя глядачів засвітилися радістю.

Сьогодні навіть маленькі діти знають, що для втілення творчих ідей не достатньо таланту і фантазії. Потрібен менеджер, який би створив умови для  реалізації  залумів, розвитку здібностей кожної особистості. Мешканцям  Володимирівки пощастило — директор місцевого будинку культури імені Чайковського Лариса Анатоліївна Ладята -  компететентний і мудрий керівник, впевнено вирішує різноманітні організаційні питання, а результат її зусиль — позитивний настрій односельців, і на кожному заході — переповнена глядацька зала.     

Хореографічна композиція “Лісова пісня” відкривала святкове шоу, присвячене прекрасній половині людства. Мешканці Володимирівки в той день обирали “Місс ВВК”. Великоанадольський вогнетривкий комбінат —  підприємство, яке створює нові робочі місця, наповнює місцевий бюджет, і турбується про змістовне дозвілля працівників комбінату.  Шестеро претенденток на титул “Місс” блискуче продемонстрували свої таланти, вміння граціозно рухатись, елегантно вдягатися, цікаво відповідати на несподівані запитання. Щиро аплодували глядачі актуальному побажанню учасниці конкурсу Анни Бублик: “Бажаю всім нам миру, здоров'я і щоб довкола ставало більше добрих людей.” А в кулінарному конкурсі неперевершеною стала Наталя Корненкова. Вона запропонувала десерт, який вигадала сама, коли хотіла  порадувати чоловіка чимось смачненьким. І назвала вона свій шедевр “Весняний настрій.”  Коли захочете створити для себе, своїх рідних та друзів гарний настрій, приготуйте  кекси за цим рецептом. Отже, для “Весняного настрою”  візьміть 250 г борошна, 1 чайну ложку розпушувача для тіста, перемішайте.

Збийте  2 яйця з  150 г цукру.  Обережно влийте 150 мл сметани або густого йогурту, 2 — 3 столові ложки меду, перемішайте. Додайте борошно з розпушувачем і обережно перемішайте ложкою, не збивайте.

Покладіть паперові формочки у форми для випікання маленьких кексів. Викладати тісто на 2/3 об’єму.

Випікати в розігрітій до 190 градусів духовці 20 хвилин.

Для глазурі: поламати півплитки білого шоколаду, поставити на водяну баню, розтопити. Додати 50 г вершкового  масла і добре вимішати до однорідності.

Готовий, повністю охолоджений кекс полити глазур’ю,  прикрасити фруктами  і  дати застигнути.

В  процесі приготування смаколиків ви неодмінно відчуєте себе прекрасною феєю, яка вміє створювати і дарувати рідним, друзям і навіть незнайомим людям позитивні емоції.  І нехай у наших серцях завжди панує весна!

Лариса Бондаренко
Фото Віталія Омельченка