"Ознаки" Світлани Макаревської

Ще на початку року побачила світ вже сьома книжка талановитої письменниці, жінки з особливим світобаченням і відчуттям слова Світлани Макаревської (м. Київ). Її "Ознаки" - це збірка віршів і прозових творів, де читач, коли візьме книжку до рук, знайде і впізнає те, що близьке кожній людині: радість, біль, тривоги, роздуми, любов і вдячність.

"У мене є імʼя і цього досить.
Ще й ті дари, що уділив Господь.
Яких мені ще треба нагород?!
Регалій, звань?.. Не хочу і не прошу!
Я в лавах Спілки з іменем Народ".

Ось так, віршовано і відверто, поетеса пише про те, що головне для неї не звання, не регалії, а людська щирість у відповідь на одкровення душі. Бо ж стільки всього пережито, відчуто, побачено, вилито у ці вірші. Може, тому і звучать вони так трепетно, так справжньо, так незабутньо.

"Ознака віку - мудрість і печаль.
Роки тамують пристрасті і жаль.
Ненависть геть щезає із життя,
натомість - прийняття і співчуття.

Іржа сточила залишки оков...
Я перетворююсь на вдячність і любов".

(Ознаки)

Добра у цій книзі, як водиці в джерелі, на всіх вистачить - чистого, свіжого, помічного. Такою поезією можна лікувати сердечні недуги. Ця книжка вчить кохати і пробачати, вірити і не втрачати надії, жити попри все!

"Роблю своє - що вмію, мушу, -
хай щоб там не було!
Не вихолодиш теплу душу,
даруючи тепло".

(Роблю своє)

"Усе розклала на полицях" - таку назву має розділ, де вміщені пісні, бувальщини, новели, оповідання, спогади про минуле і роздуми над реаліями. " Я завжди люблю, - пише Світлана Макаревська. - І з роками любові стає все більше". До речі, у книжці так багато присвят тим, кого любить авторка: друзям, дітям, внукам. Особливі ті, які присвячені чоловіку Івану Філімоновичу Макаревському. Він заслужений будівельник України, почесний залізничник, але найголовніше - опора та підтримка.

"Найближча у світі людина - 
мій якір, мій грунт і крило.
Супутник мій, свідок і спільник - 
І герб, і тотем, і тавро.

Моє чорночубе кохання
моя сивочола любов...
Зривали дахи урагани,
та не розхитали основ.

Учора, сьогодні і завтра
вже ми - неподільний тандем.
Крило моє, грунт мій і якір -
мій герб, і тавро, і тотем.

(Тільки тобі)

Перша презентація збірки "Ознаки" відбулася у рідній школі письменниці, що у Віньківцях на Хмельниччині. Зал був переповнений. Люди, затамувавши подих, кілька годин підряд слухали талановиту землячку.

Книжка щодня знаходить собі нового читача. А Світлана Макаревська розмірковує над новими ознаками, які притаманні певному часу, країні, професії, віку, вдачі, і переносить свої нові відчуття на папір. Народжується поезія. Продовжується життя.

Тетяна Череп-Пероганич
 
письменниця, журналістка,
громадська діячка